Altcoin Balinaları, CRO ve UNI Biriktiriyor

altcoin balinalari cro ve uni biriktiriyor

Analistlere göre, fiyatlardaki son düşüşle birlikte, balinalar Uniswap (UNI) ve Crypto.com (CRO) biriktirmeye başladı. Balinaların ve büyük cüzdanların varlıklarını hareket ettirmesi altcoinlerin fiyatları üzerinde önemli bir etkiye sahip. Altcoin balinalarının CRO ve UNI hareketi de Santiment’in araçlarına takıldı.

Altcoin Balinaları CRO ve UNI Peşinde

Santiment tarafından paylaşılan verilere göre, balinalar Crypto.com’un yerel kripto para birimi olan CRO alımını artırdı. 100.000 ila 10 milyon CRO tutan cüzdanların sayısı önemli derecede arttı. Bunu aşağıdaki tablodan görmek mümkün. Buradaki güçlü satın alımlar, Crypto.com’un Los Angeles’taki spor arenasının isim haklarını satın almasıyla başladı.

altcoin balinalari cro ve uni biriktiriyor 2

Bir diğer ilgi gören kripto para birimi ise Uniswap’ın UNI’si oluyor. Bir DeFi protokolü olarak faaliyet gösteren Uniswap, 2021 yılının ilk yarısından itibaren fiyat artışı yaşayan kilit projeler arasında. Büyük cüzdan adresleri, fiyatlardaki son düşüş nedeniyle cüzdanlarına çok daha fazla UNI eklemek istiyor.

Katman-1 Ethereum ölçeklendirme çözümlerinin ve Noel tatilinin bir fiyat artışına tanıklık ettiği söyleniyor. Hatta Twitter’daki bir kripto para analisti olan Altcoin Sherpa, altcoin rallisinin başladığı konusunda iddialı.

Uniswap’in Polygon ağında piyasaya sürülmesinden bu yana, altcoin ağının zincir içi aktivitesinde bir artış olduğu söyleniyor. Uniswap sahiplerinin yüzde 99.3’ü Uniswap V3’ü Polygon’a getirme fikrini desteklemek için oy kullanmıştı. Buna ekler olarak, Uniswap’in Polygon ağındaki lansmanını hızlandırmak için 20 milyon dolarlık bir fon teklif edildi. Bu, UNI’nin fiyat artışını hızlandırdı.

Balinalar biriktirmeye devam ederken, analistler Uniswap ve Crypto.com‘da bir fiyat artışı öngörüyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 486.292,86 TL 6,61%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.854,22 TL 10,39%
tether
Tether (USDT) 13,65 TL 0,35%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.080,84 TL 9,89%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,51 TL 0,46%
cardano
Cardano (ADA) 15,28 TL 5,84%
solana
Solana (SOL) 1.381,12 TL 13,54%
xrp
XRP (XRP) 8,28 TL 9,85%
terra-luna
Terra (LUNA) 872,58 TL 12,58%
polkadot
Polkadot (DOT) 256,57 TL 12,94%
Bağlantıyı kopyala