Alta, Dijital Menkul Kıymetler Borsası Hg Exchange’i Satın Aldı

alta dijital menkul kiymetler borsasi hg exchangei satin aldity

Kripto para piyasasında son dönemde satın alma işlemleri oldukça hız kazanmış durumda. Son çıkan haberlere göre; Fundnel olarak bilinen Singapur merkezli alternatif varlıklar piyasası Alta, dijital menkul kıymetler borsası Hg Exchange‘i satın aldı. Satın almanın finansal şartları açıklanmadı.

Alta, Hg Exchange’i Satın Aldığını Açıkladı

Alta, dijital menkul kıymetler borsası Hg Exchange’i satın aldı. Hg Exchange şimdi Alta Exchange olarak yeniden markalanacak. Anlaşma, Hg Exchange’in artık Alta’nın tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olacağı ve Phillip Securities, Nomura Holdings, Integra Partners ve Prime Partners’ın Alta’da hissedar olacağı anlamına geliyor.

alta dijital menkul kiymetler borsasi hg exchangei satin aldiyygg

Satın alma, Alta’nın alternatif varlıkların tokenizasyonunu ve dijital gözetimini desteklemesini sağlayacak. Alta CEO’su ve kurucu ortağı Kelvin Lee, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bugün, tokenleştirilmiş listelemelerimiz etrafındaki süreçleri standartlaştırarak, alternatif maliyet etkin ve yatırımcılar için şeffaf yatırım yapıyoruz.

Alta, şirketin “herkes için alternatif varlıklar” vizyonunu göstermek için kısa süre önce Fundnel’dan yeniden markalaştı. Şirket, Alta’nın 2016’dan bu yana değeri 600 milyon doları aşan 1.000’den fazla işlemi tamamladığını iddia ediyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
318.678,01 TL 0,34%
ethereumETH/TRY
23.618,90 TL 0,51%
tetherUSDT/TRY
18,66 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.421,16 TL 0,29%
usd-coinUSDC/TRY
18,66 TL 0,13%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
7,32 TL 0,31%
dogecoinDOGE/TRY
1,93 TL 0,45%
cardanoADA/TRY
6,01 TL 0,02%
matic-networkMATIC/TRY
17,13 TL 0,16%
Bağlantıyı kopyala