Alkimiya, 7,2 Milyon Dolarlık Fon Topladı

alkimiya 72 milyon dolarlik fon topladidde 1

Kripto para sektörü hareketli bir dönemden geçerken birçok şirket finansman turlarında önemli gelirler elde ediyor. Bu kez merkeziyetsiz bir sermaye piyasası protokolü olan Alkimiya, mevcut ayı piyasasında gezinmeye çalışırken, nakit akışlarını hedge etmek isteyen madencileri çekmeye çalışırken 7,2 milyon dolarlık fon topladığını açıkladı.

Alkimiya, 7,2 Milyon Dolarlık Yatırım Aldığını Açıkladı

Alkimiya, aralarında Circle Ventures ve Coinbase Ventures’tan 7,2 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Söz konusu finansman turu, Castle Island Ventures ve 1kx tarafından yönetildi. Circle Ventures, Coinbase Ventures ve Dragonfly Capital Partners gibi diğer kripto varlık şirketlerini katkılarını içeriyor. Aynı zamanda eski Itaú Unibanco mühendisi Ricardo Grobel ve eski Morgan Stanley çalışanı Zhang tarafından kurulan Alkimiya, madenciler ve staking doğrulayıcılar gibi blok alan üreticileri için riskten korunma çözümleri sağlamayı amaçlıyor. 

alkimiya 72 milyon dolarlik fon topladidde

Alkimiya’nın kurucusu Leo Zhang, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Petrol veya altın şirketleri gibi geleneksel emtia şirketleri, üretim risklerine karşı korunmak için vadeli işlemleri ve opsiyonları kullanıyor. Blockspace üreticilerinin sorunu, Bitcoin veya Ethereum fiyatına karşı hedge yapabilmeleri, ancak aslında ne kadar bitcoin veya ETH’yi hedge edeceklerini bilmemeleri.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
435.247,92 TL 1,22%
ethereumETH/TRY
30.959,49 TL 2,02%
tetherUSDT/TRY
18,84 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.154,11 TL 1,15%
usd-coinUSDC/TRY
18,84 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
7,53 TL 2,96%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,35 TL 3,08%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 3,01%
matic-networkMATIC/TRY
22,77 TL 3,35%
Bağlantıyı kopyala