Algorand Vakfı, 300 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

algorand vakfi 300 milyon dolarlik fon baslatti 1

Merkeziyetsiz finans sektörüne odaklanan Algorand Vakfı, 300 milyon dolarlık bir fon başlattığını açıkladı. Algorand Vakfı; Algorand ve DeFi sektöründeki gelişmeleri yakından takip ederek, sektörde yaşanan gelişmeleri düzenlemek için yeni bir girişim başlattı. 300 milyon dolarlık değerinde olan fon; DeFi Programı olarak adlandırılan programda, Algorand ağında inovasyonu desteklemek için kullanılacak.

Algorand Vakfı geçtiğimiz günlerde Viridis DeFi Programı’nın son ürününün piyasaya sürüldüğünü duyurmuştu. Programın genel amacı Algorand blok zincirini kullanan DeFi protokollerinin yeniliğini desteklemek. Daha genel çerçevede ise; merkezi olmayan borsalara, para piyasalarına ve NFT platformlarına odaklanmak.

AlgoGrant fonunda bütçenin üçte biri, DeFi altyapısının ve dApp’lerin geliştirilmesini için kullanılacak. Ayrıca “SupaGrants” adı altında, zincirler arası köprülerin oluşturulmasını destekleyecek. Bu finansman ile diğer zincirlerden çift yönlü köprüler oluşturmak için protokoller yapılacak.

ALGO En İyi Performans Gösterenler Arasında

algorand vakfi 300 milyon dolarlik fon baslatti 2

Önemli bir nokta ise ALGO‘nun son zamanlarda kripto varlıklar arasında en iyi performans gösterenler arasında yer alması. Geçtiğimiz günlerde yaşanan ani düşüş sırasında fiyatı 1 doların altına gerilemesine rağmen ALGO, bugün erken saatlerde 2.50 dolara yükselmeyi başardı. Hesaplara göre Temmuz ayının ortasından bu zamana kadar yüzde 285’lik bir artış gözlemlendi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 363.116,14 TL 6,80%
ethereum
Ethereum (ETH) 24.529,59 TL 8,94%
cardano
Cardano (ADA) 19,75 TL 1,64%
tether
Tether (USDT) 8,64 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.996,33 TL 8,82%
xrp
XRP (XRP) 7,98 TL 6,85%
solana
Solana (SOL) 1.184,26 TL 6,14%
polkadot
Polkadot (DOT) 257,43 TL 9,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,66 TL 0,06%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,78 TL 7,64%
Copy link
Powered by Social Snap