bitcoinBTC/TRY
1.268.755,94 TL 0,95%
ethereumETH/TRY
68.144,00 TL 0,25%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.927,25 TL 0,34%
xrpXRP/TRY
19,44 TL 0,44%
solanaSOL/TRY
2.133,40 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
67.995,60 TL 0,50%
cardanoADA/TRY
16,92 TL 6,63%
dogecoinDOGE/TRY
2,89 TL 1,38%

Paylaş

Alex Mashinsky’nin duruşması, 2024’te yapılacak

mashinsky

Eski Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky’nin duruşması, 17 Eylül 2024’te görülecek.

New York mahkemesinin verdiği karara göre Mashinsky, duruşmaya kadar olan süreçte 40 milyon dolar kefalet karşılığında serbest kalacak.

New York Güney Bölgesi Mahkemesi’nde bugün gerçekleştirilen duruşmada Yargıç John Koeltl, Mashinsky’nin ceza davasının Eylül 2024 için planlandığını dile getirdi. Kefaletle serbest kalacak olan Mashinsky’nin seyahat ve mali işlemlerinde çeşitli kısıtlamalar yer alacak.

Dolandırıcılık iddiası

Yetkililer, eski Celsius CEO’sunun yatırımcıları milyarlarca dolar dolandırdığını iddia ediyor. Mahkeme, geçtiğimiz ayın başında Mashinsky’nin birçok banka hesabını ve mülkünü dondurma kararı aldı.

Celsius’ta gelir sorumlusu olarak görev yapmış olan Roni Cohen-Pavon, kendisine yöneltilen dört suçlamayı kabul etti. Aralık ayındaki duruşmasına kadar serbest kalacak olan Cohen-Pavon, Mashinsky’nin duruşmasında da ifade verebilir.

Temmuz 2022’de iflas başvurusunda bulunana Celsius Network’ün o dönemki CEO’su Mashinsky, Eylül 2022’de CEO’luk görevinden ayrıldığını açıkladı.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala