Alchemy, Astar ile Anlaşma Yaptı

alchemy astar ile anlasma yaptiass

Kripto para sektöründe son dönemde birçok ortaklık yapılıyor. bu kez Web3 geliştiricisi Alchemy, Polkadot ağının bir para zinciri olan Astar Network’ü destekleyeceğini söyledi.

Alchemy, Astar ağında Web3 Projeleri Oluşturmasına İzin Verecek

Ethereum Virtual Machine ve WebAssembly gibi yazılımları destekleyen Astar, yeni iş birliğiyle altyapısını güçlendiriyor. Alchemy ve Astar ortaklığıyla, Astar geliştiricilerinin altyapı gereksinimlerinin karşılanması için Alchemy’nin SuperNode adlı altyapısını kullanılacak.

alchemy astar ile anlasma yaptias

API hizmetini Ethereum, Polygon ve Solana gibi Blockchain platformlarında sunan Alchemy ürün başkanı Rob Boyle yapılan anlaşma konusunda şu şekilde açıklama yaptı:

Alchemy altyapısı, geliştiricilerin sonsuz ölçeklenebilirlik, doğruluk ve güvenilirliğe sahip herhangi bir dApp oluşturmasını kolaylaştırıyor. Yarının merkeziyetsiz uygulamalarını güçlendirecek daha iyi bir web3 oluşturma çağını teşvik etmek için Astar ile güçlerimizi birleştirmekten heyecan duyuyoruz.

Alchemy, düğüm uygulama programlama arayüzü (API) hizmetini Ethereum, Polygon ve Solana dahil olmak üzere diğer üç blok zincirinde sunuyor. 0x, Aave, dYdX OpenSea ve Nifty Gateway gibi Ethereum’daki popüler uygulamalar tarafından ölçeklendirme ihtiyaçları için kullanılır.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.606,27 TL 7,48%
ethereumETH/TRY
31.268,78 TL 6,07%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.099,31 TL 8,16%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 8,87%
cardanoADA/TRY
8,48 TL 13,00%
solanaSOL/TRY
653,16 TL 11,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,62%
Bağlantıyı kopyala