bitcoinBTC/TRY
719.317,87 TL 1,60%
ethereumETH/TRY
42.987,99 TL 1,82%
tetherUSDT/TRY
27,02 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.724,49 TL 1,24%
xrpXRP/TRY
13,80 TL 1,09%
usd-coinUSDC/TRY
27,03 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
42.992,58 TL 1,71%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 1,70%
cardanoADA/TRY
6,63 TL 2,96%
solanaSOL/TRY
529,47 TL 2,31%

Paylaş

Alameda, Voyager’a 200 Milyon Dolarlık Krediyi Geri Ödeyecek

alameda voyagera 200 milyon dolarlik krediyi geri odeyecekas

Son dönemde birçok kripto şirketleri piyasanın mevcut durumunu gerekçe göstererek iflas bayraklarını çekmişti. Alameda Research, iflasını duyuran kripto kredi ve faiz platformu Voyager Digital‘e 200 milyon dolarlık kredi borcu için geri ödeme yapmaya hazırlanıyor.

Alameda, Voyager’a Kredi Borcu Geri Ödeme Yapmaya Hazırlanıyor

Alameda Research, kısa süre önce kripto bankacılık şirketi Voyager’dan aldığı 200 milyon dolarlık krediyi şirkete geri ödeyecek.

Voyager Digital, New York’taki bir federal iflas mahkemesinden kripto para birimi ticaret şirketi Alameda Research’e verdiği ve büyük ölçüde kripto para biriminde olan bir krediyi çözmek için bir emir istedi.

41 1

Temmuz ayında Alameda, resmi Twitter hesabı üzerinden şu şekilde bir paylaşım yapmıştı:

Voyager kredisini iade etmekten ve Voyager için çalıştığında teminatımızı geri almaktan mutluluk duyduğunu gösteriyor.

Hatırlatmak gerekirse Voyager Digital, New York’taki federal iflas mahkemesinden kripto para ticaret şirketi Alameda Research‘e verdiği ve büyük ölçüde kripto para ile verilen kredinin çözüme ulaştırılması için talepte bulundu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala