bitcoinBTC/TRY
1.257.205,85 TL 1,17%
ethereumETH/TRY
68.584,99 TL 4,74%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
6.816,71 TL 0,88%
xrpXRP/TRY
18,77 TL 1,05%
solanaSOL/TRY
2.085,41 TL 13,55%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
68.551,44 TL 4,73%
cardanoADA/TRY
13,48 TL 3,79%
dogecoinDOGE/TRY
2,79 TL 1,09%

Paylaş

Akıllı Sözleşmelerin Kullanımı Yüzde 100 Arttı

Akilli Sözleşmelerinin Kullanimi Yüzde 100 Artti

Blockchain teknolojisinin kurum ve kuruluşlar tarafından hızla benimsenmesi, oyna-kazan ve metaverse oyunlarının kullanımının artması ve NFT sektörünün her ne kadar son dönemde ivmesi azalsa da büyümesiyle akıllı sözleşmelere olan ihtiyaç günden güne artıyor. Öyle ki WhaleStats verilerine baktığımızda Ethereum, AAVE, YFI ve diğer akıllı sözleşme kullanımında yüzde 100‘e varan güçlü bir artışla görüyoruz.

Akıllı Sözleşmelerinin Kullanımı Yüzde 100 Arttı

Ethereum ve AAVE Akıllı Sözleşmelerin Kullanımı Hızla Artıyor

Akıllı sözleşme etkileşimlerini, işlem sayısını ve aktif adres sayısını içeren ağın genel kullanımı, genel olarak bir kripto paranın veya bir bütün olarak ağın temel sağlık durumunu bize yansıtan parametreler olarak karşımıza çıkıyor. Tabii ek olarak madencilere daha fazla ücret ödendiğinden, daha fazla işlem yapıldığından ve ağ, sosyal medya kanallarından ve zincir üstü ölçümlerden daha fazla etkileşim aldığından, uzun vadeli olarak ağa olumlu bir etkisi de var.

Bu yükselişin içerisinde en dikkat çeken projelerden birisi ise Yearn Finance oluyor. Piyasadaki olarak en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum ise son birkaç saat içinde tam olarak yüzde 100 kullanım artışıyla zirvede yer alıyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala