Airbnb için Kripto Para ile Ödeme Desteği Yolda

airbnb icin kripto para ile odeme destegi yolda

Dünyanın lider konaklama platformlarından biri olan Airbnb de yeni dünya düzenine ayak uydurmak istiyor. Bu kapsamda Airbnb, kripto para ile ödeme desteği sağlamayı planlıyor. Konuyla ilgili açıklama Airbnb CEO’su Brian Chesky‘den geldi.

Airbnb Platformunda Kripto Para ile Ödeme Dönemi Geliyor

Airbnb CEO’su Brian Chesky, resmi Twitter hesabı üzerinden takipçilerine, 2022’de Airbnb’den ne beklediklerini sordu. Chesky aldığı 4.000 önerinin en öne çıkan 6 tanesini yine Twitter üzerinden yayınladı. Listede dikkat çeken kripto ödemeleri oldu. Chesky, kripto ödemesi önerisinin lider olduğuna dikkat çekti. Sonrasında ise CEO, çoğunun üzerinde hali hazırda çalışıldığı müjdesini verdi.

Airbnb, büyük ihtimalle gelecek dönemde kripto para ile ödeme desteği sunmaya başlayacak. Tahminler bunun 1-2 kripto para birimiyle sınırlı kalmayacağı yönünde.

Şirket hali hazırda Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay ve PayPal üzerinden Amerika doları ile işleme olanak sağlıyor.

airbnb icin kripto para ile odeme destegi yolda 2

Biraz daha geçmişe gidecek olursak Chesky, Fox Business’a verdiği bir röportajda, kripto para ödemeleriyle ilgili çok fazla talep aldıklarını söylemişti.

Airbnb üzerinden kullanıcılar dünyanın farklı yerleri için konaklamalarını planlayabiliyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.395,02 TL 2,84%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.366,69 TL 3,97%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,34%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.132,02 TL 4,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,35 TL 0,31%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,12%
solana
Solana (SOL) 1.324,84 TL 9,79%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 2,39%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,57 TL 0,53%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,69 TL 7,31%
Bağlantıyı kopyala