Ağustos Sonu İtibariyle NFT Satışı Milyar Dolar Barajını Aştı

agustos sonu itibariyle nft satisi milyar dolari buldu

İstatistiklere göre, Ağustos ayının son haftasında 1 milyar doların üzerinde NFT satışı gerçekleşti. Veriler, NFT varlıkların uzun süre rekor satışına devam edeceğini gösteriyor. Bu haftaki veriler ise, NFT satışlarında şimdiye kadar 821 milyon doların üzerine çıktığına işaret ediyor.

Ay Boyu Süren NFT Satışı Milyar Doları Buldu

NFT‘ler son derece popüler hale geldi ve çok sayıda NFT, yüz binlerce veya milyonlarca dolara, kripto paraya satılıyor. Unfungible.com’ın piyasa geçmişine ilişkin istatistikleri, 29 Ağustos 2021’de yedi günlük satışların tüm pazarlarda ve NFT koleksiyonlarında 1 milyar dolarla tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatına ulaştığını gösteriyor.

agustos sonu itibariyle nft satisi milyar dolari buldu 2

Cryptopunks’ın haftalık NFT satışı istatistiklerine göre, son yedi günde dappradar.com satış yapan en iyi koleksiyon olarak karşımıza çıktı. Cryptopunks projesi, önceki haftadan bu yana yüzde 7.32 artışla 246 milyon dolar hacim gördü.

agustos sonu itibariyle nft satisi milyar dolari buldu 3

Hacim açısından en büyük ikinci NFT koleksiyonu, 210 milyon dolarlık ticaret hacmine sahip Mutant Ape Yacht Club (MAYC). “The Loot for Adventurers” adlı bir NFT koleksiyonu oldu. Bu koleksiyon, yedi günde 150 milyon dolara hükmederek bu hafta en büyük üçüncü NFT hacmini yakaladı.

OpenSea Marketplace En İyi Hacimleri Yönetiyor

Ethereum üzerine kurulu NFT oyun evreni haftalık hacimde 144 milyon doları gördüğü için bu hafta dördüncü sırada Axie Infinity geliyor. Beşinci en büyük hacim ise, yedi günde 144 milyon doları gören Art Blocks adlı NFT koleksiyonuna ait.

agustos sonu itibariyle nft satisi milyar dolari buldu 4

24 saatlik satış açısından dappradar.com göre en iyi NFT pazarı Opensea. Opensea pazarı son 24 saat içinde 179,5 milyon dolar hacim gördü. Opensea’yı Axie Infinity, Superrare, Tezo’nun Hic et nunc, NBA Top Shot ve Rarible adlı NFT pazarı takip ediyor.

Rarible pazarını Polygon’un Aavegotchi’i, Wax blockchain’in Atomicmarket’i ve Ethereum ağı Foundation’dan yararlanan Marketplace gibi pazarlar takip ediyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 406.694,00 TL 3,37%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.891,62 TL 5,19%
cardano
Cardano (ADA) 21,35 TL 6,86%
tether
Tether (USDT) 8,44 TL 0,01%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.634,33 TL 6,03%
xrp
XRP (XRP) 9,45 TL 4,82%
solana
Solana (SOL) 1.365,41 TL 3,04%
polkadot
Polkadot (DOT) 309,58 TL 0,83%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,08 TL 3,59%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,44 TL 0,09%
Copy link
Powered by Social Snap