Adit EdTech ile Birleşen Griid, NYSE’de Listelenecek

adit edtech ile birlesen griid nysede listelenecek

Bitcon madencilik şirketi Griid Infrastucture, Adit EdTech Acquisition Corp ile birleşti. Bu birleşme ile girlikte Griid, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) listelenecek. Cincinnati merkezli Griid‘in Amerika Birleşik Devletleri’nde 3 maden tesisi bulunuyor. Şirketin hedefi 2023 yılına kadar 734 megavat kapasiteye ulaşmak.

Griid, Adit EdTech ile birleşti, NYSE’de listelenecek

Griid Infrastucture ve Adit EdTech Acquisition Corp, birleşme yoluna gitti. Böylece Griid, New York Menkul Kuymetler Borsası’nda (NYSE) listelenen bir madencilik şirketi olarak yoluna devam edecek. İki şirketin birleşik işletme değerinin 3,3 milyar dolar olduğu söylendi. Yeni kuruluş “GRIID Infrastructure Inc” adı altında faaliyet gösterecek. NYSE ise GRDI ismiyle temsil edilecek.

adit edtech ile birlesen griid nysede listelenecek 2

2023 yılında 734 megavatlık kapasite bekleyen Griid, 2023 mali yılı gelirinin 1,6 milyar dolar olacağını öngörüyor.

Griid CEO’su Trey Kelly konuyla ilgili şunları söyledi:

“En düşük ölçekli üretim maliyetiyle halka açık Bitcoin madencileri arasında taahhüt edilen, karbonsuz en büyük boru hattına sahip bir Amerikan altyapı şirketi inşa ediyoruz. Ekibimiz, şirketi kurduktan bu yana geçen 3 yılda başarılı bir uygulama performansı sergiledi ve bu işlem aracılığıyla kapasitenin genişletilmesini sağlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Adit EdTech CEO’su David Shrier ise şöyle konuştu:

“Karbonsuz madencilik, Bitcoin’in geleceğidir. Griid’in düşük maliyetli, karbonsuz güçten oluşan geniş bir boru hattı, yeni nesil ASIC’lere ayırt edici erişim ve pazar lideri yürütme kombinasyonu, onları cazip karlılık ve büyüme sağlayacak şekilde konumlandırıyor.”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 512.217,12 TL 0,49%
ethereum
Ethereum (ETH) 34.551,63 TL 3,78%
tether
Tether (USDT) 13,60 TL 0,42%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.277,79 TL 0,70%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,60 TL 0,28%
cardano
Cardano (ADA) 14,42 TL 0,15%
xrp
XRP (XRP) 8,34 TL 0,42%
solana
Solana (SOL) 1.247,52 TL 1,07%
terra-luna
Terra (LUNA) 694,02 TL 7,37%
polkadot
Polkadot (DOT) 250,16 TL 0,18%
Bağlantıyı kopyala