Adidas, Coinbase ile Yaptığı Ortaklığı Duyurdu

adidas coinbase ile yaptigi ortakligi duyurdu

Kripto para ve Blockchain dünyası her gün yapılan bir başka ortaklık ile büyüyor ve gelişiyor. Son olarak ünlü spor giyim markası Adidas, Twitter üzerinden kripto para borsası Coinbase ile ortaklığını duyurdu.

Imposible is nothing” sloganına sahip olan şirket, yine kendi sloganından ilham alarak, “bu hada hiçbir şey” yorumu ile ortaklığını duyurdu.

coinbase abonelik hizmeti coinbase one testlerine basladi 2

Adidas ve Coinbase Güçlerini Birleştiriyor

Adidas kısa bir süre önce The SandBox üzerinden bir parça satın almış ve “AdiVerse” başlığı ile Twitter üzerinden paylaşmıştı. The SandBox’ın Adidas paylaşımı sonrası Meta da (Facebook) cevap verdi. Adidas’ın paylaşımına “İmkansız hiçbirşeydir, ancak bu olasılıklar her şeydir.” diye Meta, dikkatleri üzerine çekmişti.

Son olarak ise Adidas’ın Coinbase ile olan ortaklığı, Adidas’ın NFTve metaverse sektöründe bazı planlarının olabileceğini gösteriyor. Şayet Coinbase, kısa bir süre önce kendi NFT platformunu duyurmuştu. Ek olarak yukarıda da bahsettiğimiz üzere Adidas’ın NFT ve Metaverse göndermeli paylaşımları, yakın zamanda iki dev şirketin güzel projeler ortaya çıkarmasının sinyali olabilir.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 672.432,79 TL 0,16%
ethereum
Ethereum (ETH) 56.721,25 TL 1,40%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.600,07 TL 1,54%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,52%
solana
Solana (SOL) 2.594,06 TL 6,65%
cardano
Cardano (ADA) 18,64 TL 4,27%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,53%
xrp
XRP (XRP) 10,89 TL 4,71%
polkadot
Polkadot (DOT) 380,11 TL 5,44%
terra-luna
Terra (LUNA) 935,89 TL 5,26%
Bağlantıyı kopyala