Adam White, Dijital Varlık Platformu Bakkt’tan Ayrılıyor

adam white bakkttan ayrilmaya hazirlaniyor

Dijital varlık platformu Bakkt, en tanınmış yöneticisini kaybediyor. Coinbase’in eski başkan yardımcısı ve genel müdürü olan Adam White, Bakkt çatısı altından ayrıldığını duyurdu. Açıklamayı, Twitter hesabı üzerinden yaptı.

Adam White Bakkt’tan Ayrılıyor

Dijital varlık platformu Bakkt’ın başkanlığını yapan Adam White, Bakkt ayrıldığını duyurdu. Adam White, son üç yılını, kurumsal olarak kripto benimsenmesini gerçeğe dönüştürmek için 2018’de faaliyete geçen Bakkt’ta çalışmalarına devam etti. Bunun yanında Adam White’ın Bakkt’tan önce kripto para borsası Coinbase’de beş yıl boyunca başkan yardımcısı ve genel müdür olarak görev yaptığını hatırlatalım.

adam white bakkttan ayrilmaya hazirlaniyor

Adam White Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir açıklamada şunları söyledi:

Bakkt’ta artı 3 yıldan sonra, gelecek hafta benim sonum olacak. Kripto ve pazarlarının kesiştiği noktada çalışmayı sevdim ve endüstrinin yenilik ve düzenleme arasındaki dengeyi bulduğunu görmek güzel. Burada daha yapılacak çok iş var ama gelecek için hiç bu kadar iyimser olmamıştık.

Ayrıca Adam White, ayrılık sonrası hedeflerinden bahsetmedi.

Bunun yanında hatırlatmak gerekirse; Bakkt, özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşmesinin ardından, bu yılın Ekim ayında halka açıldı. Bakkt, “BKKT” koduyla New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.395,02 TL 2,84%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.366,69 TL 3,97%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,34%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.132,02 TL 4,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,35 TL 0,31%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,12%
solana
Solana (SOL) 1.324,84 TL 9,79%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 2,39%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,57 TL 0,53%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,69 TL 7,31%
Bağlantıyı kopyala