ABD’li Yatırımcıların Yüzde 40’ı Kripto Satın Alıyor

abdli yatirimcilarin yuzde 40i kripto satin aliyor

Kripto para piyasasına her geçen gün yeni birçok yatırımcı girmeye başladı. Artan yatırımcı sayısı sektörün genişlemesini ve büyümesini sağlıyor. The Balance’in yaptığı ankete göre, Amerikan yatırımcıların yüzde 39’unun kripto satın aldığını ortaya çıkardı.

Amerikalı Yatırımcılar Kripto Satın Alıyor

Kripto para piyasası düşüş ve yükseliş trendleri arasında gelip giderken bu oynaklığının ABD’deki kripto satın alan yatırımcıyı etkilemediği görülüyor. The Balance tarafından yayınlanan bir ankete göre, Amerikalı yatırımcıların yüzde 39’u kripto para satın alıyor.

Ekran goruntusu 2022 08 05 143011

Bununla birlikte, anket katılımcılarının yüzde 41’i piyasa belirsizliğinin etkisi altında hisse senetlerine yatırım yaptıklarını söylerken, yaklaşık üçte biri sırasıyla hem borsada işlem gören fonlara (ETF) hem de endeks fonlarına yatırım yaptığını aktardı.

Aynı zamanda, yatırımcıların yüzde 34’ü şu anda yatırım alışkanlıklarında herhangi bir değişiklik olmadığını bildirdi. Ankete katılan yatırımcıların dörtte birinden fazlası daha az yatırım yaptığını dile getirdi. Yatırımcıların yaklaşık yüzde 20’si kriptoya daha az yatırım yaptıklarını söyledi.

Y ve Z kuşağı yatırımcılarının (41 yaş ve altı) yarısı, X kuşağı veya daha yaşlı yatırımcılara kıyasla kriptoyu tercih ettiklerini söyledi.

Ayrıca dünya çapında yapılan bir kripto hazırlık araştırmasında, kriptoya en hazır ülke Hong Kong oldu.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.583,75 TL 7,62%
ethereumETH/TRY
29.345,34 TL 10,63%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.163,95 TL 2,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 6,22%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 7,82%
solanaSOL/TRY
660,89 TL 4,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 4,80%
Bağlantıyı kopyala