bitcoinBTC/TRY
1.091.478,50 TL 0,28%
ethereumETH/TRY
59.356,98 TL 1,16%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.590,27 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
17,54 TL 0,46%
solanaSOL/TRY
1.714,58 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,12%
staked-etherSTETH/TRY
59.283,16 TL 1,06%
cardanoADA/TRY
10,87 TL 1,64%
dogecoinDOGE/TRY
2,41 TL 3,51%

Paylaş

ABD’li Yargıç, SEC’in Voyager Danışmanlarına Ceza Vermesini Engelleyecek

abd milletvekilleri secin kripto musterilerini riske attigini soyluyorsdscfv

ABD düzenleyicilerinin Voyager Digital Ltd.’nin iflasına karışan yöneticileri veya danışmanları, başarısız dijital varlık borç verenin müşterilerinin geri ödemesine yardımcı olacak yeni bir kripto para birimi oluşturdukları için cezalandırmasına izin verilmeyeceğini söyledi.

ABD’li Yargıç, SEC’in Voyager Danışmanlarına Ceza Verilmemesini İstiyor

İflas hakimi Michael Wiles, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC), etkilenen müşterilerin geri ödenmesine yardımcı olmak için iflas tokenlarının yayınlaması durumunda Voyager Digital’e dahil olan yöneticilere para cezası vermesine izin verilmeyeceğini söyledi.

ABD İflas Hakimi Michael Wiles konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bu işlemi yapacak herkesin başının üzerinde asılı bir kılıç bırakacağını” söyledi. “Bir iflas davası veya herhangi bir mahkeme süreci bu tür bir öneriyle nasıl işleyebilir.

Voyager’ın iflasına karışan yöneticilerin ve yeniden yapılandırma danışmanlarının, mahkeme onaylı olduğu sürece iflas planını uygularlarsa davalardan korunacakları anlamına geliyor. SEC, bu hükümleri olağanüstü ve son derece uygunsuz olarak tanımlarken, Wiles, SEC’e böyle bir yetki vermenin bu işlemi yapacak herkesin başının üzerinde bir kılıç asılı bırakacağını açıkladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala