ABD’li Vekiller, Kripto Madenciliğin Etkilerini İnceliyor

abdli vekiller kripto madenciligin etkilerini inceliyor

ABD Meclisi milletvekilleri, Blockchain teknolojisinin ve kripto madenciliğin çevresel etkilerini anlamak adına yeni bir adım attı. Vekiller, dört kripto madencilik şirketinden bilgi talep etti.

ABD’li Milletvekilleri Kripto Madencilerinden Bilgi Talep Etti

Enerji ve Ticaret Komitesi, Core Scientific, Marathon Digital Holdings, Riot Blockchain ve Stronghold Digital Mining şirketlerine bilgi talebinde bulunduğu mektuplar gönderdi. Komite, şirketlerin madencilik faaliyetlerinin çevreye olan etkileri hakkında detaylı bilgi talep etti. Milletvekillerinin bu talebi, kripto para piyasasında yaşanan düşüşle birlikte ABD’nin kripto para birimlerini yakın takibe almasının ardından geldi. Bununla birlikte Ethereum Merge’ü de kararın alınmasında etkili olabilir.

abdli vekiller kripto madenciligin etkilerini inceliyor 2

Stronghold Digital Mining’e gönderilen mektupta komite, “Blockchain teknolojisinin kişisel bilgilerimizi daha güvenli ve ekonomiyi daha verimli hale getirebilecek muazzam bir vaatte bulunduğunu anlıyor olsak da, PoW tabanlı kripto para birimlerini desteklemek için gereken enerji tüketimi ve donanımlar bazı durumlarda zararlı emisyonlar olarak çevreye ciddi bir şekilde zarar verebilir.” ifadesini kullandı. Komite ayrıca, her bir şirketin 2021 yılı içinde ne kadar enerji kullandığını ve kullanılan enerjinin yenilenebilir enerjiye oranı hakkında bilgi talep etti. Son olarak geçtiğimiz ay ABD Enerji Bakanlığı ve Çevre Koruma Ajansı da kripto para madencilerinden faaliyetleri hakkında bilgi talebinde bulunmuştu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
375.965,79 TL 1,91%
ethereumETH/TRY
25.126,40 TL 0,68%
tetherUSDT/TRY
18,55 TL 0,27%
bnbBNB/TRY
5.470,78 TL 1,75%
usd-coinUSDC/TRY
18,53 TL 0,21%
xrpXRP/TRY
8,97 TL 4,74%
binance-usdBUSD/TRY
18,53 TL 0,12%
cardanoADA/TRY
8,03 TL 0,08%
solanaSOL/TRY
634,05 TL 1,58%
dogecoinDOGE/TRY
1,21 TL 7,55%
Bağlantıyı kopyala