ABD’li Senatör Ted Cruz, Kripto Benimsenme Konusunda Israrcı

vasdffabdli senator ted cruz kripto benimsenme konusunda israrci

Kripto para sektörü inişli çıkışlı bir dönemden geçerken, birçok önemli isim sektör ile ilgili değerlendirmelerde bulunuyor. Çıkan son haberlere göre; Teksas Cumhuriyetçi Senatörü Ted Cruz, Amerika Birleşik Devletleri Kongresini, her iki tarafın da üzerinde anlaşabileceği bir teşvik olan yiyecek kullanarak salonlarında kripto para birimini benimsemeye zorluyor.

Ted Cruz, Kripto Benimsenme Konusunda Kongrede Harekete Geçti

ABD Kongre Binası’nda kriptoyu bir ödeme seçeneği olarak kabul eden otomat ve yemek hizmeti yüklenicilerine izin veren eşzamanlı bir karar çıkardı. Kabul edilirse, Capitol Mimarı, Senato Sekreteri ve Temsilciler Meclisi Baş İdari Görevlisinin kripto kabul eden gıda ve otomat firmalarını bulması gerekecek.

abdli senator ted cruz kripto benimsenme konusunda israrcierfggfdbs

Ayrıca hatırlatmak gerekirse ABD Senatörü Ted Cruz Bitcoin ve Bitcoin madenciliği konularına oldukça ilgili. Ted Cruz en son katıldığı Texas Blockchain Zirvesi’nde Bitcoin madenciliği hakkında konuşmuştu. Zirvede Bitcoin madenciliği ile ilgili olan bazı sorunlara yenilikçi çözümler önermişti.

Senatör Cruz ayrıca, kripto madenciliğinin petrol ve gaz çıkarımından elde edilen enerjiden para kazanmak için kullanılabileceğini ve faaliyetin enerji depolamanın alternatif bir yolu olarak kullanılabileceğini söyleyerek, memleketi Teksas’ı Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için bir vaha haline getirmekle ilgilendiğinin sinyalini verdi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
531.487,44 TL 0,60%
ethereumETH/TRY
33.907,43 TL 0,99%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,40%
bnbBNB/TRY
6.216,90 TL 0,26%
usd-coinUSDC/TRY
19,02 TL 0,59%
xrpXRP/TRY
8,61 TL 0,56%
cardanoADA/TRY
6,84 TL 0,62%
staked-etherSTETH/TRY
33.831,29 TL 0,97%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,54%
matic-networkMATIC/TRY
20,94 TL 0,13%
Bağlantıyı kopyala