ABD’li Senatör Lummis: Biden Yönetimi ile Bitcoin Hakkında Verimli Görüşmeler Gerçekleştiriyoruz

Abone Ol:google-news
0
18/06/2021

ABD’li senatör Cynthia Lummis Bitcoin hakkında konuştu. Lummis verdiği bir röportajda tamamen Bitcoin’de olduğunu söyledi. 

Önde gelen Bitcoin destekçilerinden biri olarak bilinen Lummis Bitcoin’in enflasyonla mücadelede aktif bir yol oynayabileceğini düşünüyor. Şu anda %2 civarında seyreden enflasyonun ilerleyen dönemlerde daha da artabileceği tartışılıyor. Bu nedenle vatandaşlar, kendilerini enflasyondan koruyacak alternatif bir yol arıyor. 

Bitcoin’inin büyük bir değer deposu olduğunu söyleyen Lummis, yatırım anlamında da tamamen Bitcoin’de olduğunu söylüyor. Bitcoin’i alternatif ve meşru bir değer deposu olduğunu söyleyen senatör, fiatın devalüasyonu üzerinde bir kontrol işlevi üstlenebileceğini düşünüyor. 

Biden Yönetimi ile Bitcoin Hakkında Görüşüyor

Lummis ayrıca Bitcoin konusunda Biden yönetimi ile görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Görüşmeleri “cesaret verici ve verimli” olarak adlandıran Lummis, görüşmelerin dijital para birimlerinin düzenlemesinden sorumlu kişilerle gerçekleştirildiğini aktardı:

“Ayrıca, Biden yönetiminin Bitcoin gibi dijital varlıkları düzenleyen kilit kurumlardaki atadığı kişilerle bir dizi üretken ve cesaret verici görüşme yaptım. Bu alan yeni ve keşfedilmemiş ve ekibim dijital varlıkları Amerikan finansal sistemine dahil etmek için çalışırken onlarla birlikte çalışıyor.”

Kaynak: Bitcoinist

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.046 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 340.891,23 TL 0,08%
ethereum
Ethereum (ETH) 19.983,46 TL 1,69%
tether
Tether (USDT) 8,55 TL 0,17%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.694,35 TL 0,61%
cardano
Cardano (ADA) 10,95 TL 0,22%
xrp
XRP (XRP) 6,30 TL 3,66%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,55 TL 0,41%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,78 TL 0,34%
polkadot
Polkadot (DOT) 128,39 TL 3,39%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,55 TL 0,73%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap