ABD’li Savcılar, SBF’nin Siyasi Bağlarını Sorguluyor

ABDli Savcilar SBFnin Siyasi Baglarini Sorguluyor

Kripto para sektöründe oldukça büyük ses getiren FTX‘in iflası, beraberinde birçok şirketin batmasına neden oldu. Diğer taraftan bu iflas sonrası günden günde yeni soruşturmalar açılmaya devam ediyor. Son açılan soruşturma ise Sam Bankman-Fried‘in yaptığı siyasi bağışları mercek altına alıyor.

ABD'li Savcılar, SBF'nin Siyasi Bağlarını Sorguluyor

ABD’li Savcılar, SBF’nin Siyasi Bağlarını Soruşturuyor

New York Times‘ın haberine göre göre, ABD federal savcılar, eski FTX‘in kurusucu Sam Bankman-Fried ve birlikte çalıştığı iki yönetici tarafından Demokrat ve Cumhuriyetçi milletvekillerine yapılan siyasi bağışlar hakkında daha fazla bilgi için araştırmaya başlamış durumdalar. 

Yapayımlanan raporda, Bankman-Fried‘in tutuklanmasından bu yana, savcıların Bankman-Fried ve kurucularından olduğu diğer şirketlerdeki meslektaşlarından “milyonlarca dolar alan kampanya ve komitelerin temsilcileri” ile temasa geçildiği belirtildi.

New York Times’a göre ABD New York Güney Bölgesi Savcılığı, önde gelen Demokrat siyasi grupları temsil eden bir hukuk firmasına bir e-mail göndererek Bankman-Fried ve meslektaşları tarafından yapılan bağışlar hakkında bilgi istedi. Gönderilenler arasında kampanya organizasyonları, büyük süper PAC’ler de yer alıyor. Raporda ortaya çıkan detaylara göre Jeffries ve diğer politikacılar, kripto para borsasının skandal çöküşünün ardından “FTX ile bağlantılı bağışları iade ettiler ya da parayı hayır kurumlarına verdiler”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.695,66 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
29.580,56 TL 1,27%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,25%
bnbBNB/TRY
5.848,84 TL 1,23%
xrpXRP/TRY
7,53 TL 0,79%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
7,04 TL 0,98%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 8,10%
matic-networkMATIC/TRY
20,47 TL 2,67%
Bağlantıyı kopyala