ABD’li Magnum Emlak Grubu Bitcoin ile Ödeme Kabul Edecek

abdli magnum emlak grubu bitcoin ile odeme kabul edecek

ABD’li emlak şirketi Magnum, Manhattan’da lüks konut projesinin zemin katında yer alan 29 milyon dolar değerindeki üç zemin kat mağazası için Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıkladı.

4 milyar dolar değerinde portföyü bulunan New York merkezli emlak firması Magnum Real Estate Group’un yönetici ortağı Ben Shaoul, Bitcoin işlemlerinde öncü olduklarını dile getirdi. Ardından Ben Shaoul konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bitcoin işlemlerinde öncüyüz ve blok zinciri kullanarak daha birçok işlemin yapılabileceği bir yol görüyoruz”

Shaoul ayrıca, alıcının seçimine bağlı olarak, satın aldığı mülkü yeniden satmak isterse, bu satışı kripto varlıklar ile yapabilecek.

abdli magnum emlak grubu bitcoin ile odeme kabul edecek 2

Magnum Emlak Diğer Daireleri de Sattı

Magnum Emlak Grubu ayrıca perakende satış alanlarının üzerindeki diğer daireleri de sattığını açıkladı. Bu satılan dairelerinin bazılarının ödemesi ise kripto varlıklar ile gerçekleşti.

Ek olarak, ödemeler dünyanın en büyük kripto varlık ödeme işlemcisi olan BitPay aracılığıyla gerçekleşecek.

Juwai IQI Group’un kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Georg Chmiel ise konu ile ilgili;

“Bu yatırım, önemli miktarda bitcoin tutan ve New York’ta uzun vadeli kiralık bir perakende mülkün istikrarını ve nakit akışını isteyen herhangi bir Hong Konglu veya Çinli alıcıya hitap edebilir” dedi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 375.012,94 TL 0,43%
ethereum
Ethereum (ETH) 26.351,95 TL 0,94%
cardano
Cardano (ADA) 19,02 TL 5,44%
tether
Tether (USDT) 8,64 TL 0,31%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.223,02 TL 1,35%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 4,01%
solana
Solana (SOL) 1.221,23 TL 1,92%
polkadot
Polkadot (DOT) 256,12 TL 2,22%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,64 TL 0,36%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,88 TL 3,87%
Copy link
Powered by Social Snap