ABD’li Kongre Üyesi: Stablecoin’ler ve DeFi’nin 11 Eylül’ün Finansal Eş Değerine Yol Açabileceğine İnanılıyor

abdli kongre uyesi stablecoinler ve definin 11 eylulun finansal esdegeri olduguna inaniliyor

ABD’li Kongre Üyesi Tedd Budd, stablecoin ve DeFi’nin bazı kongre üyeleri tarafından 11 Eylül saldırılarının finansal eş değerine yol açabileceği şeklinde algılandığını söyledi. 

Temsilci Budd, MakerDAO’dan Chris Cameron ile kripto para düzenlemelerini tartıştı. Bazı kongre üyelerinin stablecoin ve DeFi alanını ulusal güvenlik için büyük bir tehdit olarak algıladığını söyleyen Budd, kendisinin bu ifadelere katılmadığını söyledi ve blokzinciri benimsenmesine vurgu yaptı:

“Özellikle para birimi ve merkeziyetsiz finans ve bunun nasıl gelişeceği söz konusu olduğunda, Senato ve Meclis tarafında bazıları isimler var. Bu ulusal egemenliğimize zarar mı verecek yoksa ABD dolarını mı istikrarsızlaştıracak? şeklinde bir korku. ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki bazı kişiler bunu temel olarak finansal bir 9/11 olarak adlandırıyor.”

Budd blokzincirinin benimsenme arzusuna dikkat çekti ABD’nin bu teknolojinin geliştiği yer haline getirilmesi gerektiğini söyledi:

“Bence buna karşı çok açık olmamız gerekiyor. ABD’yi bu teknolojinin geliştiği yer haline getirmeliyiz. Bu gelişecek yeni bir teknoloji ve Singapur, Estonya ya da ABD’ye düşman olabilecek diğer ülkelerde gelişmesindense burada ABD’de gelişmesini tercih ederim.”

Geçtiğimiz günlerde ABD Hazine Bakanı Yellen da stablecoin’ler konusunda “hızlı bir şekilde” hareket edilmesini gerektiğini söylemişti.

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 396.182,37 TL 3,35%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.530,87 TL 2,49%
cardano
Cardano (ADA) 20,06 TL 2,21%
tether
Tether (USDT) 8,46 TL 0,05%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.452,10 TL 1,45%
xrp
XRP (XRP) 9,14 TL 0,35%
solana
Solana (SOL) 1.262,37 TL 13,78%
polkadot
Polkadot (DOT) 314,54 TL 4,23%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,02 TL 0,23%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,46 TL 0,11%
Copy link
Powered by Social Snap