ABD’li Düzenleyiciden Kripto Vergi Erteleme Talebi

ABDli Duzenleyiciden Kripto Vergi Erteleme Talebi 2

Kripto para sektöründeki düzenleme ihtiyacı kendisini günden güne daha çok hissettiriyor. Bu noktada birçok düzenleyici konuyu kendi perspektifinden değerlendirirken, genel bir çerçeve oluşturmak için çalışmalar sürüyor. Ancak bu düzenlemeler halen bir netliğe kavuşmuş değil. Son olarak Yeni Meclis Mali Hizmetler Komitesi Başkanı Patrick McHenry, Hazine Bakanı Janet Yellen‘dan kripto vergi tedarikini ertelemesini istedi.

ABDli Duzenleyiciden Kripto Vergi Erteleme Talebi 1

ABD’li Düzenleyici Kripto Vergisi için Erteleme Talebinde Bulundu

Kripto paralar yapıları gereği kolay bir şekilde tanımlanamadıkları gibi düzenleme kısmında da birçok istisnai durum sebebiyle genel çerçeve yapılırken zorluk yaratıyor. Bu noktada kripto para düzenlemeleri dahilinde olan vergi konuları konuşurken Yeni Meclis Mali Hizmetler Komitesi Başkanı Patrick McHenry yeni bir öneride bulundu.

Kripto vergileri konusunda tasarısının tam olarak hangi kesimleri kapsadığı konusunda bir netlik sağlanana kadar ABD Hazine Bakanlığı’nın geçtiğimiz yıl yapılan Altyapı Yatırım ve İstihdam Yasası’ndaki kripto vergi hükümlerinin uygulanmasının ertelenmesini talep etti.

Konuşmasında yaşanabilecek yanlışlık ve sorunlardan endişe eden McHenry, şunları kaydetti:

“Bölüm 80603’ün kapsamına ilişkin bir dizi soru ve endişelerimiz maalesef yanıtsız kaldı. Bu sorular ve endişeler, vergi mükelleflerinin yaklaşan gereklilikler ve uyum için gereken tarih konusunda net bir yönlendirmeye sahip olmaları için aciliyetle ele alınmalıdır”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.523,42 TL 2,38%
ethereumETH/TRY
29.622,13 TL 2,22%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,62%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,69%
bnbBNB/TRY
5.850,34 TL 0,50%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 2,00%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,06 TL 1,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 6,79%
matic-networkMATIC/TRY
20,54 TL 3,31%
Bağlantıyı kopyala