bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,788.97 0.55%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,528.57 0.84%
bnb
BNB (BNB) $ 623.03 4.27%
solana
Solana (SOL) $ 172.05 0.10%
xrp
XRP (XRP) $ 0.608366 0.80%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.585344 0.24%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.199978 1.55%

ABD’li Bankacılık Devi State Street, Kripto Para Platformu Kuruyor

abdli bankacilik devi state street kripto para platformu kuruyor

ABD’li bankacılık devi State Street, kripto para alım satım platformu kurmayı planlıyor. 

Yönetimi altında 3 trilyon doların üzerinde varlık bulunan bankanın Currenex birimi, bir kripto para platformu için Pure Digital ile iş birliği yaptı. Londra merkezli bir şirket olan Pure Digital, kurumsal yatırımcılara tezgah üstü (OTC) işlemler sunacak bir kripto para platformu oluşturacak ve Currenex ise bunun için altyapı sağlayacak. 

State Street’teki GlobalLink’ten bir yetkili olan David Newns şu ifadeleri kullandı:

“Currenex, bu heyecan verici dijital para alım satım platformu için Pure Digital’e sağlam teknoloji ve altyapı sağlamada FX ve dijital varlık ticareti piyasasındaki deneyim ve uzmanlığımızdan yararlanmaktan heyecan duyuyor.”

Kripto para platformunun 2021’in ortalarında faaliyete geçmesi planlanıyor. 

Kripto para sektörüne adım atan son banka, State Street oldu. Daha önce Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Bank of New York Mellon gibi büyük aktörler de müşterileri için kripto para hizmetleri sunacaklarını duyurmuştu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala