ABD’de Senatörler Kripto Paralar İçin Mücadele Ederken Zaman Daralıyor

abdde senatorler kripto paralar icin mucadele ederken zaman daraliyor

ABD’nin tartışmalı altyapı tasarısının kripto para hükmündeki değişiklik için yeterli zaman olmayabilir. Bununla birlikte Senatör Cynthia Lummis, değişiklik için mücadeleye devam edeceğini söyledi.

Senato’dan Chuck Schumer, değişikliği oylama çabalarını engellemesi nedeniyle kripto para topluluğundan tepki çekti. Senatör Ted Cruz ise, orijinal mevzuatın acemi kripto para endüstrisine milyarlarca dolarlık zarar verebileceğini belirtiyor:

“Kripto bu gece mahvoldu. Partizan bir anlaşmazlık var, bu yüzden Dems TÜM ilave değişikliklere itiraz etti. Bu, bu tasarının kriptoya vereceği zararı azaltmak için çabalayan Wyden-Lummis’e ve Cruz’a hayır anlamına geliyor. Sonuç? Senato, büyüyen ve heyecan verici kripto endüstrisine milyarlarca dolarlık zarar verecek ve çoğunu yurtdışına kaçıracak.”

CoinCenter’dan Jerry Brito’ya göre ise, tasarının kısıtlayıcı dilinin değişmesi için çok küçük bir şans var. 

Daha önce aktardığımız üzere 1 trilyon dolarlık altyapı tasarısı, kripto para sektörüne katı kurallar uygulayacak bazı hükümler içermesi nedeniyle tartışma yarattı ve senatörler Patrick Toomey, Ron Wyden ve Cynthia Lummis sektörün yararına bazı değişiklikler önerdi.

Lummis, Schumer’ı kripto para değişikliği lehine ikna etmek için toplanılacağını söyledi. Ancak oylama Salı sabahı yapılacağı için bunun için yeterli zaman kalmamış olabilir. 

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 396.182,37 TL 3,35%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.530,87 TL 2,49%
cardano
Cardano (ADA) 20,06 TL 2,21%
tether
Tether (USDT) 8,46 TL 0,05%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.452,10 TL 1,45%
xrp
XRP (XRP) 9,14 TL 0,35%
solana
Solana (SOL) 1.262,37 TL 13,78%
polkadot
Polkadot (DOT) 314,54 TL 4,23%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,02 TL 0,23%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,46 TL 0,11%
Copy link
Powered by Social Snap