Anasayfa Haberler ABD’de Kripto Para Yasasının Görüşülmesi Gecikecek

ABD’de Kripto Para Yasasının Görüşülmesi Gecikecek

ABD'nin kripto para yasasının görüşülmesi büyük bir merakla bekleniyor. Ancak, kripto para alanına hakim bir avukat olan Jake Chervinsky, ABD'nin kısa zaman içinde kripto para yasasının görüşülmesini beklemiyor...

0

Kripto para alanına hakim bir avukat olan Jake Chervinsky yaptığı açıklamalar ile toplulukları üzdü. Chervinsky’e göre ABD kısa zaman içerisinde kripto paralar ve ICO’lar ile ilgili bir yasa görüşmesi yapmayacak. Washington’da yaşanan bürokrasi krizi sebebiyle hükümet uzun süredir kapalı. Chervinsky’de bu açıklamasını bu sebebe dayandırdığını belirtti.

Yasanın Artıları

Chervinsky “Token Taxonomy Act” adlı yasanın 14 Şubat’ta kongrede konuşulması ile ilgili bir bilgisinin olmadığını fakat tasarının onaydan geçebilmesi için uzun süre daha üzerinde konuşulması gerektiğini belirtti. Cumhuriyetçi Kongre üyeleri Warren Davidson ve Darren Soto tarafından çıkarılan yasa, kripto varlıklar ve bu alanda faaliyet gösteren şirketler için önemli.

Bu yasa ile birlikte kripto para ve blok zincirinde faaliyet gösteren şirketler “dijital” olarak kategorilendirilerek diğer şirketlerden ayrılacak. Şirketler ayrı olarak kategori altına alınacağı için vergilendirilmeleri ve teşvikleri de farklı olarak değerlendirilecek. Yasanın ICO faaliyetlerini de netleştirmesi bekleniyor. Davidson konu ile ilgili ICO piyasasında kesinliğin gerektiğini ve yasayı bu yüzden çıkardıklarını açıklamıştı.

Bu düzenleme ile birlikte ABD, Singapur ve İsviçre gibi blok zinciri alanında yoğun faaliyet gösteren ve hızla büyüyen ekonomilere karşı da daha rahat rekabet edebilecek. ABD aldığı kararlar itibariyle blok zinciri projelerine olumlu yaklaşsa da kripto varlıkları kısmende olsa kontrol altına almaya çalışıyor.