ABD’de Borç Tavanı Görüşmeleri Devam Ediyor

abdde borc tavani gorusmeleri devam ediyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde nakit krizi riski devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Janet Yellen, sürekli olarak bu riski dile getiriyor. Sorunun aşımı için Cumhuriyetçiler ve Beyaz Saray ABD borç tavanı görüşmelerinde ilerleme kaydedildiğini düşünüyor.

ABD Hükümeti Borç Tavanı Görüşmelerini Sürdürüyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin Demokrat Partili Başkanı Joe Biden ve Kongre’nin önde gelen Cumhuriyetçilerinden Kevin McCarthy’nin müzakerecileri Çarşamba günü ABD’nin 31.4 trilyon dolarlık borç tavanını yükseltmek ve feci bir temerrütten kaçınmak için bir anlaşmaya varmaya çalışmak üzere her iki tarafın da verimli görüşmeler olarak adlandırdığı görüşmeler gerçekleştirdi.

abdde borc tavani gorusmeleri devam ediyor 2

Yaklaşık olarak dört saat süren toplantının ardından McCarthy müzakerelerin ilerleme kaydettiğini ve akşam saatlerinde de devam edeceğini söyledi. McCarthy iki tarafın bir anlaşmaya varacağını ancak bazı konuların hala çözülemediğini belirtti. McCarthy açıklamasında, “Aşağıda çalışırken bazı ilerlemeler kaydettik. Bu çok olumlu. Doğru anlaşmaya vardığımızdan emin olmak istiyorum. Bunun için çalışmalar gerçekleştirdiğimizi de görebiliyorum.” dedi.

Beyaz Saray sözcüsü Karine Jean-Pierre görüşmelerin verimli geçmeye devam ettiğini söyledi. Görüşmeler sürerken düzenlenen bir brifingde “İyi niyetle devam ederse burada bir anlaşmaya varabiliriz.” dedi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
521.006,46 TL 2,26%
ethereumETH/TRY
35.350,06 TL 2,69%
tetherUSDT/TRY
19,87 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.047,67 TL 1,49%
usd-coinUSDC/TRY
19,87 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
9,02 TL 1,41%
cardanoADA/TRY
7,17 TL 1,26%
staked-etherSTETH/TRY
35.330,79 TL 2,64%
dogecoinDOGE/TRY
1,40 TL 1,55%
matic-networkMATIC/TRY
17,29 TL 0,99%
Bağlantıyı kopyala