bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,897.92 0.26%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,115.62 0.91%
bnb
BNB (BNB) $ 577.92 0.27%
solana
Solana (SOL) $ 171.59 2.47%
xrp
XRP (XRP) $ 0.521975 0.42%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.483519 0.18%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152737 0.93%

ABD’de bakanlıktan SBF aleyhine dilekçe

savcilar sbfnin internet erisimini sinirlandirmak istiyor 2

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), ülkede kripto düzenlemelerinin olmamasının eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e (SBF) karşı yapılan cezai suçlamalara engel olmadığını iddia etti. Bakanlık, söz konusu hamlesiyle SBF avukatlarına karşı çıktı.

SBFye cezaevi yolu gorundu

ABD Adalet Bakanlığı’ndan SBF başvurusu

Sam Bankman-Fried’ın avukatları, FTX‘in ABD’de düzenlenmemiş olması ve FTX US ile ilgili kurallara uyması nedeniyle SBF’nin suçsuz olduğunu savundu. Adalet Bakanlığı ise mahkemeye verdiği dilekçede, bu durumun cezai suçlamalara engel olmadığını savundu.

Bakanlığın dilekçesi, sanığın FTX’teki fonların zimmete geçirilmesiyle ilgili suçlamaların açıklığa kavuşturulması ve yeniden gözden geçirilmesi talebine yanıt olarak sunuldu. Adalet Bakanlığı, mevzuatın olmamasının sanığın suçsuz olduğu anlamına gelmediğini bildirdi.

DOJ, mevcut yasaların şirketlerin müşteri varlıklarını çalmasını yasakladığını belirterek, SBF’nin bu durum ile ilgili suçlandığını ifade etti. DOJ, sanığın kullanıcılara yanlış beyanlar vererek, onlardan para çaldığını savundu. SBF, 3 Ekim’de jürili duruşmanın ilk günüyle karşı karşıya kaldı. Duruşmanın altı hafta kadar sürebileceğini belirtiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala