bitcoinBTC/TRY
1.122.030,36 TL 1,75%
ethereumETH/TRY
60.605,08 TL 0,18%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.623,07 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
17,76 TL 0,52%
solanaSOL/TRY
1.776,33 TL 1,55%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
60.521,52 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 2,08%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,06%

Paylaş

ABD’de bakanlıktan SBF aleyhine dilekçe

savcilar sbfnin internet erisimini sinirlandirmak istiyor 2

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), ülkede kripto düzenlemelerinin olmamasının eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e (SBF) karşı yapılan cezai suçlamalara engel olmadığını iddia etti. Bakanlık, söz konusu hamlesiyle SBF avukatlarına karşı çıktı.

SBFye cezaevi yolu gorundu

ABD Adalet Bakanlığı’ndan SBF başvurusu

Sam Bankman-Fried’ın avukatları, FTX‘in ABD’de düzenlenmemiş olması ve FTX US ile ilgili kurallara uyması nedeniyle SBF’nin suçsuz olduğunu savundu. Adalet Bakanlığı ise mahkemeye verdiği dilekçede, bu durumun cezai suçlamalara engel olmadığını savundu.

Bakanlığın dilekçesi, sanığın FTX’teki fonların zimmete geçirilmesiyle ilgili suçlamaların açıklığa kavuşturulması ve yeniden gözden geçirilmesi talebine yanıt olarak sunuldu. Adalet Bakanlığı, mevzuatın olmamasının sanığın suçsuz olduğu anlamına gelmediğini bildirdi.

DOJ, mevcut yasaların şirketlerin müşteri varlıklarını çalmasını yasakladığını belirterek, SBF’nin bu durum ile ilgili suçlandığını ifade etti. DOJ, sanığın kullanıcılara yanlış beyanlar vererek, onlardan para çaldığını savundu. SBF, 3 Ekim’de jürili duruşmanın ilk günüyle karşı karşıya kaldı. Duruşmanın altı hafta kadar sürebileceğini belirtiliyor.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala