ABD Ulaştırma Bakanlığı’ndan Kripto Araştırmaları Teşviki

abd ulastirma bakanligindan kripto arastirmalari tesviki

ABD Ulaştırma Bakanlığı‘nın Küçük İşletme Yenilik Araştırması (SBIR) programı, bu hafta tüketicileri teşvik etmek için kripto paraların kullanımını içeren bir araştırma alanı açıkladı. Bu alan kripto para sektörünün bel kemiği olan Blockchain teknolojisi.

ABD Ulaştırma Bakanlığı, Kripto Araştırmaları Önerisi

ABD Ulaştırma Bakanlığı‘nın Küçük İşletme Yenilik Araştırması (SBIR) programı, sürücüleri teşvik etmek için bir araştırma alanının oluşturulması gerektiğini söyledi. Araştırma alanının, ABD ekonomisinin COVID-19’un etkisinden ortaya çıkmasıyla tüketiciler, işçiler ve diğer sürücüler için park alanlarının artacağını öngörüyor.

abd ulastirma bakanligindan kripto arastirmalari tesviki 2

ABD Ulaştırma Bakanlığı konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Paylaşılan park kaynaklarının bu potansiyel kıtlığının yanı sıra koordinasyon olmadan açık bir alan bulma belirsizliği, taşıtların kararlarını gerçek zamanlı olarak etkileme fırsatı sunuyor. Blockchain teknolojisini kullanan yeni bir strateji, sürüşe alternatifleri teşvik etmek için dinamik bir yaklaşım sağlayacaktır. Örneğin, gezginler bir park yeri rezerve etmek için token harcayabilir veya farklı bir ulaşım modunu kullanmayı kabul etmek için token alabilirler. Blockchain teknolojisi, izlenen güvenilir ödeme işlemlerini kolaylaştırabilir. Kullanıcıların ayrılmış bir park yerine veya kazanılan teşviklere erişebilmelerini sağlamak için doğrulama sağlayabilir

Elbette, bahsedilen araştırma alanı için için henüz erken. Öncelikle özel finansman gerekli. Bunun yanında teşviklerin dağıtılacağı bir mobil uygulama için kavram kanıtlama raporunun hazırlanması gerekiyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.965,96 TL 0,73%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.769,10 TL 0,60%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,02%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.128,41 TL 3,35%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,30%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,73%
solana
Solana (SOL) 1.265,76 TL 2,31%
xrp
XRP (XRP) 8,27 TL 0,66%
terra-luna
Terra (LUNA) 846,74 TL 3,66%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,21 TL 2,68%
Bağlantıyı kopyala