ABD Temsilciler Meclisi Üyesi, Kripto Paralar İçin Bir Yasa Tasarısı Sundu

don beyer

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Don Beyer, kripto paralar için düzenleyici çerçeve oluşturacak bir yasa tasarısı sundu.

“Dijital Varlık Piyasası Yapısı ve Yatırımcı Koruma Yasası” olarak adlandırılan bu yasanın ilk amacı yatırımcıları korumak. Beyer konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Dijital varlık sahipleri yıllardır dolandırıcılık, hırsızlık ve piyasa manipülasyonuna maruz kaldı. Buna rağmen Kongre, şimdiye kadar endüstri uzmanlarının ve federal düzenleyicilerin kapsamlı bir yasal çerçeve oluşturma çağrılarını görmezden geldi

Yasalarımız çağın gerisinde ve sunduğumuz tasarı dijital varlık sahiplerine ve yatırımcılara temel koruma sağlamak için uzun süredir gecikmiş bir süreci başlatacak”

Tasarı yürürlüğe girdiği takdirde SEC ve CFTC yasal netlik sağlamak durumunda olacak. Bununla birlikte BSA’daki “para araçları” kısmına dijital varlıkların eklenmesi de gündeme gelebilir. Böylelikle kripto paralar şu an yürürlükte olan kara para aklama, kayıt tutma ve raporlama standartlarına tabi olacak.

Tasarının içerisinde var olan ajansların haricinde blokzinciri üzerinde halka açıklanmayan işlemlerin raporlanacağı bir Dijital Varlık Ticaret Deposu oluşturulacak.

Stablecoin’ler için gözetim oluşturulması da tasarı içerisinde yer alıyor. Bununla birlikte tasarı, Fed’e kendi dijital dolarını çıkartması için yetki de verecek.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 384.698,27 TL 3,64%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.874,46 TL 7,20%
cardano
Cardano (ADA) 20,12 TL 7,83%
tether
Tether (USDT) 8,45 TL 0,03%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.406,99 TL 6,77%
solana
Solana (SOL) 1.459,54 TL 12,35%
xrp
XRP (XRP) 8,96 TL 5,00%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,04 TL 6,74%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,47 TL 8,22%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,45 TL 0,17%
Copy link
Powered by Social Snap