ABD Temmuz Ayı Tarım Dışı İstihdam Verileri Açıkladı

ABD Temmuz Ayi Tarim Dişi İstihdam Verileri Açikladi

Küresel olarak enflasyon krizinin etkileri tüm acımasızlığı ile devam ederken, veriler beklentilerin üzerinde gelmeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Temmuz ayı tarım dışı istihdam verisini de bunlardan biri. Öyle ki ABD tarım dışı istihdam verisi 528 bin olarak açıklandı. Ancak beklentiler 250 bin seviyesindeydi.

ABD Temmuz Ayı Tarım Dışı İstihdam Verileri Açıkladı

ABD Temmuz Ayı Tarım Dışı İstihdam Verisi Beklentinin 2 Katı

ABD küresel olarak en önemli ekonomilerden birisi. Öyle ki ülkenin ekonomik verileri, küresel olarak diğer birçok ülkede etki yaratabiliyor. Bu noktada enflasyon verileri son yılların en yüksek seviyelerine sıçrarken, Fed faiz artımı politikası izliyor.

Son dönemde düzenli olarak faiz artırımına giden ABD Merkez Bankası, enflasyon verilerinde pozitif etkilerin görülmeye başlandığını açıklarken, son gelen veriler az da olsa ışığın görülmesine neden oldu. Öyle ki açıklanan verilerin arasında ABD Temmuz ayı işsizlik verileri de yer alıyor. Beklentilerin yüzde 3.6 olduğu işsizlik oranında veriler yüzde 3.5 olarak geldi.

İşgücüne katılım oranı ise yüzde 62.1 ve istihdam nüfus oranı yüzde 60 ile ay boyunca çok az değişiklik yaşadı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.891,14 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
29.446,96 TL 10,28%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.170,46 TL 2,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,20%
cardanoADA/TRY
8,27 TL 7,89%
solanaSOL/TRY
662,88 TL 3,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,34%
Bağlantıyı kopyala