ABD Senatosu, FTX’in Çöküşünü Yakından İzliyor

abd senatosu ftxin cokusunu yakindan izliyor

Kripto para borsası FTX’in ani çöküşü sonrasında pek çok kripto şirketi olumsuz etkilendi. FTX’in iflası sonrasında ABD Senatosu’nun Bankacılık Komitesi, şirkete açılan davaları yakından takip ediyor.

Senato FTX’in Çöküşü Sonrasında Bir Duruşma Gerçekleştirebilir

ABD’li Demokrat bir komite sözcüsüne göre, Senato Bankacılık Komitesi, “bir duruşma planlamak için çalışıyor ve konu hakkında ayrıntıları yakında açıklamaya” hazırlanıyor. Söz konusu duruşma, bir zamanlar 32 milyar dolar değerinde olan FTX’in geçtiğimiz hafta iflas başvurusunda bulunmasını konu alacak.

abd senatosu ftxin cokusunu yakindan izliyor 2

Bir Senato duruşması planlamak için yapılan baskı, Finansal Hizmetler Komitesi’nin, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in, rakip kripto para borsası FTX’in çöküşündeki rolü hakkında bir duruşma düzenleneceği açıklamasının ardından geldi. Hali hazırda FTX şu anda ABD, Bahamalar ve Türkiye olmak üzere pek çok ülke tarafından soruşturma altında. Sözcü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ABD Adalet Bakanlığı ve Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), FTX’in iflası ve Sam Bankman-Fried’in suiistimaliyle ilgili soruşturmalarını duyurdu. Bankacılık ve Konut Komitesi’nin rolü, kripto para birimi endüstrisinin yapısını anlamanın yanı sıra, kripto para birimlerinin tüketicileri, pazarları ve ekonomiyi nasıl etkilediğine dair daha geniş konuları ele alıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.704,92 TL 0,36%
ethereumETH/TRY
22.564,60 TL 0,76%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.791,05 TL 0,96%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,04%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
7,47 TL 1,95%
dogecoinDOGE/TRY
1,86 TL 8,08%
cardanoADA/TRY
5,92 TL 0,87%
matic-networkMATIC/TRY
15,93 TL 0,72%
Bağlantıyı kopyala