ABD Senatörü Pat Toomey, Stablecoin Tasarısını Kongreye Sundu

abd senatoru pat toomey stablecoin tasarisini kongreye sunduasdd

Kısa süre önce küçük yatırımlar veya satın almalar yapan kripto kullanıcıları için vergi muafiyetini gözeten bir yasa tasarısı sunan ABD Senatörü Pat Toomey, bu kez kongreye sunduğu yasa tasarısı ile gündemde.

ABD Senatörü Pat Toomey’den Stablecoin Tasarısı

ABD Kongresi’nden emekli olacak olan Cumhuriyetçi Senatör Pat Toomey, stablecoinler için düzenleyici bir çerçeve oluşturmayı amaçlayan yeni bir stablecoin yasa tasarısını tanıtmak için kullandı. Bunun yanında ABD Bankacılık Komitesi’nin kıdemli üyesi olarak da görev yapan Toomey, 2022 Stablecoin Yasası’nın, 2023’te stablecoin yasasını geçirmek isteyen senatör arkadaşları için stablecoin düzenlemesi için bir çerçeve görevi göreceğini söyledi.

abd senatoru pat toomey stablecoin tasarisini kongreye sunduasdd 1
ABD Senatörü Pat Toomey

Senatör Pat Toomey konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Doları dijitalleştirerek ve onu küresel, anında ve neredeyse ücretsiz olarak kullanıma sunarak, stablecoin’ler fiziksel ekonomide çeşitli şekillerde yaygın olarak kullanılabilir.

Ayrıca belirtmek gerekirse Tasarı Kongre tarafından kabul edilirse, ABD Para Birimi Denetçi Ofisi (OCC) tarafından oluşturulan ve yayınlanan bir federal lisans almaları ve sürece devlet dışı ve banka dışı kurumların stablecoin ihraç etmesine izin verecek.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.935,46 TL 0,94%
ethereumETH/TRY
33.611,26 TL 0,99%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,72%
bnbBNB/TRY
6.244,50 TL 1,04%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,49%
xrpXRP/TRY
8,53 TL 2,51%
cardanoADA/TRY
6,76 TL 0,17%
staked-etherSTETH/TRY
33.552,06 TL 1,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,30%
matic-networkMATIC/TRY
20,94 TL 1,65%
Bağlantıyı kopyala