ABD Senatörleri Kripto Yasası için GitHub’ı Kullanıyor

ABD Senatörleri Kripto Yasasi için GitHubi Kullaniyor

Kripto para sektörü bir dönemin cryptopunk akımından çıkarak küresel bir finans modeli hâline dönüşmeye başladı. Sektör her ne kadar fiyat bazlı olarak daralsa da gelişim açısından oldukça önemli bir konumda. Bu durum düzenleyiciler üzerindeki baskıyı artırırken, ABD’li senatörler Cynthia Lummis ve Kirsten Gillibrand kripto yasası çalışmaları için ilginç bir yönteme başvurdu. GitHub.

ABD Senatörleri Kripto Yasasi için GitHubi Kullaniyor 2

ABD Senatörleri Kripto Yasası için Geri Bildirim Alırken GitHub’ı Kullanacak

ABD’li senatörler Cynthia Lummis ve Kirsten Gillibrand uzun zamandır kripto odaklı yasa çalışmaları ile tanınıyorlar. 7 Haziran tarihinde tanıtılan ve dijital varlıkları düzenlemeyi amaçlayan yasa tasarısı ile sık sık gündeme gelen ikili, bu kez de bu tasarılarını GitHub kullanıcıları ile paylaştı.

Kısa bir şekilde özetlememiz gerekirse GitHub, kullanıcıların tek bir projede ayrı ayrı kodlamalarına izin vererek yazılım projelerinde işbirliği içerisinde yürütülmesine olanak tanıyor. Şirketin web sitesine göre 83 milyondan fazla geliştirici tarafından kullanılan platform, bu sefer de yasa tasarısının gelişimi için kullanılacak.

Kullanıcılar GitHub üzerinden paylaşılan yasa tasarısı üzerinde değişiklik ve yorumlarda bulunabilecek. Ek olarak bu yasa tasarısı bu denli geniş bir kitle tarafından analiz edilip geliştirilen ilk tasarı olma özelliğine sahip olacak.

7 Haziran tarihli basın açıklamasında Gillibrand, kriptonun gelişimini vurgulayarak çalışmasını bir kez daha hatırlatmıştı:

“Dijital varlıklar, Blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri son birkaç yılda muazzam bir büyüme yaşadı ve doğru bir şekilde kullanılırsa önemli potansiyel faydalar sunuyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni finansal ürünleri düzenlemeye yönelik politika geliştirmede öncü bir rol oynaması, aynı zamanda yeniliği teşvik etmesi ve tüketicileri koruması kritik önem taşıyor”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
328.830,99 TL 1,96%
ethereumETH/TRY
18.020,62 TL 2,55%
tetherUSDT/TRY
16,71 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
16,75 TL 0,29%
bnbBNB/TRY
3.750,45 TL 7,17%
binance-usdBUSD/TRY
16,78 TL 0,59%
cardanoADA/TRY
7,68 TL 2,33%
xrpXRP/TRY
5,35 TL 1,55%
solanaSOL/TRY
558,65 TL 5,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 3,46%
Bağlantıyı kopyala