bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,572.84 0.32%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,185.64 1.37%
bnb
BNB (BNB) $ 602.41 0.76%
solana
Solana (SOL) $ 155.11 0.18%
xrp
XRP (XRP) $ 0.550881 2.49%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.513629 0.32%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.158882 2.32%

ABD Regülasyon Adımlarını Hızlandırıyor

abd regulasyon adimlarini hizlandiriyor

Beyaz Saray, stablecoin’lerin düzenlenmesi hakkında bir açıklama yayımladı. Açıklamada stablecoin’ler hakkındaki birtakım sınırlamalara yer verildi.

Çarşamba günü Hazine Bakanlığı’na bağlı olan Finansal Piyasa Çalışma Grubu, başkana ve federal düzenleyicilere tavsiyeler içeren bir açıklama yaptı. Bu açıklama, Trump’ın yetkilendirdiği grubun kripto para düzenlemeleri konusunda gerçekleştirdiği son hamle konumunda yer alıyor.

Geçtiğimiz dönemde, Washington’ın dijital paralar hakkında sert tavrı Facebook’un stablecoin projesini oldukça zor bu duruma sokmuş ve büyük eleştirilere maruz kalmasına neden olmuştu.

Açıklamanın dikkat çeken yanları şu şekilde:

  • Bu açıklama, ABD’nin stablecoin’ler ile ilgili en kapsamlı açıklaması.
  • Gruba göre stablecoinler, söz konusu varlığın özelliğine göre menkul kıymet, türev veya emtia olarak kabul edilebilir.
  • Gruba göre, perakende ödemelerde kullanılan stablecoin’ler yaygınlaştığında riskleri nedeniyle ek koruma gerektirebilir.
  • Söz konusu varlıklar, siber güvenlik ve risk yönetimi korumalarına sahip olmalı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala