ABD Merkez Bankası Tutanakları Yayımlandı

abd merkez bankasi tutanaklari yayimlandi

Amerika Birleşik Devletleri’nde ekonomik sıkıntılar devam ederken, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın (Fed) toplantı tutanakları merak ediliyordu. ABD Merkez Bankası, Çarşamba günü 2-3 Mayıs tarihli politika toplantısının tutanaklarını yayınladı.

Fed Toplantı Tutanakları Yayımlandı

ABD Merkez Bankası tarafından gün içinde açıklanan tutanaklara göre, Fed yetkilileri son toplantılarında faiz oranlarında nereye gidileceği konusunda fikir ayrılığı yaşadı. Bazı Fed üyeleri daha fazla faiz artışına ihtiyaç duyurulduğunu ifade ederken, diğer üyeler de büyümedeki yavaşlamanın daha fazla sıkılaştırma ihtiyacını ortadan kaldırmasını talep etti.

abd merkez bankasi tutanaklari yayimlandi 2

Fed’in gösterge faiz oranını çeyrek puan artırma kararı oybirliğiyle alınmış olsa da, toplantı özeti bir sonraki adımın ne olması gerektiği konusundaki anlaşmazlığı yansıtıyor ve daha az agresif politikaya doğru bir eğilim olduğunu görüyoruz.

Toplantı sonunda, faizleri belirleyen Federal Açık Piyasa Komitesi, toplantı sonrası açıklamasında yer alan ve “ek politika sıkılaştırmasının uygun olabileceğine” işaret eden önemli bir ifadenin çıkarılması yönünde oy kullandı.

Tutanaklara bakıldığında Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın (Fed), faiz artırım döngüsünün devam edip etmeyeceği sayısız faktörün belirleyeceği, verilere daha bağımlı bir yaklaşıma doğru ilerliyor gibi görünüyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.886,63 TL 0,39%
ethereumETH/TRY
38.247,57 TL 0,01%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
6.276,98 TL 0,19%
usd-coinUSDC/TRY
20,11 TL 0,30%
xrpXRP/TRY
10,52 TL 5,85%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,42%
staked-etherSTETH/TRY
38.211,91 TL 0,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,27%
solanaSOL/TRY
427,33 TL 2,63%
Bağlantıyı kopyala