ABD Kripto Madenciliğini Kısıtlama Konusunu Tartışıyor

abd kripto madenciligini kisitlama konusunu tartisiyor

Dünya genelinde kripto para madenciliği büyümeye devam ediyor. ABD’de Cumhuriyetçiler, kripto madenciliğini kısıtlanması konusunda hükümetin aceleci kararlarına karşı fren yapması gerektiğini belirtiyor.

Cumhuriyetçiler, Kripto Madenciliğinin Kısıtlanmasına Karşı Çıktı

Cumhuriyetçi milletvekilleri, ABD Çevre Koruma Ajansı’nın gelecekte kripto para madenciliği işletmelerinin zararlı olabileceği kararında aceleci olmaması gerektiğini belirtti. Senato Bankacılık Komitesi ve Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki Cumhuriyetçiler, hükümetin kripto para madenciliğini kısıtlama kararlarına karşı çıktıklarını dile getirdi.

abd kripto madenciligini kisitlama konusunu tartisiyor 2

Senatör Cynthia Lummis tarafından imzalanan mektuba göre, ABD çevre düzenleyicileri, “dijital varlık madenciliğinin potansiyel çevresel etkilerini tespit etmek için kapsamlı bir analiz” yapması gerektiğini belirtti. ABD’li milletvekilleri, kripto madencilik kısıtlamaları konusunda ikiye ayrılmış olsa da ABD Çevre Koruma Ajansı’nın kripto madencilik faaliyetlerini daha detaylı incelemesi gerektiğini belirtiyor. Cumhuriyetçiler tarafından yazılan mektupta, “dijital varlık madencilerinin enerji kullanımının önemli bir bölümünün yenilenebilir enerji kaynaklarına dayandığı” ve ülkedeki madencilik operasyonlarının çoğunda “doğal gaz gibi kısıtlı olan enerji kaynaklarının kullanıldığı” belirtiliyor. Son olarak Cumhuriyetçiler, ülkedeki kripto para madencilik faaliyetlerini desteklediğini de açıkladı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
440.210,34 TL 2,13%
ethereumETH/TRY
34.098,42 TL 3,04%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.899,35 TL 2,07%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 0,68%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 0,58%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,14%
solanaSOL/TRY
791,56 TL 4,40%
polkadotDOT/TRY
167,82 TL 2,39%
Bağlantıyı kopyala