ABD Kongre Üyesi, Dijital Varlık Yasa Tasarısını Sundu

abd kongre uyesi dijital varlik yasa tasarisini sundu

Kripto para sektörü son birkaç gündür oldukça önemli gelişmeler yaşıyor. Geçtiğimiz gün Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları öncesinde ABD Kongre Üyesi Tom Emmer, dijital varlık yasa tasarısı yakında gelecek demişti. Son olarak Emmer, dijital varlık yasa tasarısını bugün kongreye sunduğunu açıkladı.

Kongre Üyesi, Dijital Varlık Yasa Tasarısı Hakkında Konuştu

Küresel olarak düzeleyicilerin belirsizliği ile boğuşan kripto endüstrisi, son dönemde oldukça önemli zamanlardan geçiyor. Yakın bir zamanda gelmesi beklenen Fed’in kripto varlık raporu ve SEC‘in çalışmaları sonrası ABD Kongre Üyesi Tom Emmer da dijital varlık yasa tasarısı ile gündeme geldi.

Twitter üzerinden tasarısını Kongre’ye sunduğunu belirten Emmer, konula alakalı olarak Twitter üzerinden oluşturduğu flood’da şu ifadelere yer verdi:

abd kongre uyesi dijital varlik yasa tasarisini sundu2

“Çin benzeri diğer ülkeler, nakit paranın faydalarını temel olarak göz ardı eden CBDC’ler üzerine çalışırken, ABD’nin dijital para politikasının finansal gizliliği koruması, doların egemenliğini sürdürmesi ve inovasyonu geliştirmesi sağlamak her zamankinden daha önemli.

Kullanıcıların ABD’nin üreteceği CBDC’ye erişebilmesi için Fed’de bir hesap açmasının zorunlu kılınması, Fed’i Çin’in dijital diktatörlüğüne benzer bir konuma sokacaktır.

Dijital çağda, doların dünyanın rezerv para birimi statüsünü koruyabilmesi adına ABD’nin inovasyonu ön planda tutması ve özel sektörle rekabet etmeyi hedeflemeyen bir duruşla öncülük etmesi önem arz etmektedir.

Kısaca özetlememiz gerekirse, Çin’in dijital diktatörlüğünü taklit etmek yerine, Amerikan özelliklerine sahip bir Blockchain teknolojisine öncelik vermeliyiz”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 493.193,18 TL 1,06%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.778,59 TL 1,71%
tether
Tether (USDT) 13,30 TL 1,78%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.086,58 TL 2,89%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,31 TL 0,90%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,87%
solana
Solana (SOL) 1.267,63 TL 4,08%
xrp
XRP (XRP) 8,12 TL 0,18%
terra-luna
Terra (LUNA) 860,24 TL 3,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,21 TL 4,01%
Bağlantıyı kopyala