ABD Hükümeti, BitConnect Kurbanları İçin Kripto Satacak

abd hukumeti bitconnect kurbanlari icin kripto satacak

ABD Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan basın açıklamasına göre ABD hükümeti, kötü şöhretli Ponzi dolandırıcılığı BitConnect kurbanları için önemli bir adım attı. Hükümet, BitConnect organizatörünün 56 milyon dolarlık dolandırıcılık kaynaklı kripto para gelirini tasfiye etmek için mahkemeden onay aldı. 

ABD’deki kripto para birimiyle ilgili bir dolandırıcılık davası için en büyük toparlanmayı işaret eden el konulan kripto, şimdilik yetkililerin gözetiminde kalıyor. 

abd hukumeti bitconnect kurbanlari icin kripto satacak 2

BitConnect Mağdurları için 56 Milyon Dolarlık Kripto Satılacak

BitConnect‘in “bir numaralı” organizatörü ve kurucusu Glenn Arcaro, Eylül ayı başlarında federal tel dolandırıcılık komplosunu kabul etmişti. Dolandırıcı, tahminlere göre 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya. Elde edilen bilgilere göre Arcaro cezası 7 Ocak 2022 tarihinde belirlenecek.

2016’da ortaya çıkan şirketin bir yıl sonra piyasaya sürdüğü ve kısa sürede değerini hızla katlayan Bitconnect, bir dönem en popüler 10 kripto para arasında yer alıyordu.

İnsanların Bitcoin’lerini (BTC) alıp, onlara belli bir yüzdelikte faiz garantisi veren şirket, aslında bir ponzi dolandırıcılığıydı. Şirket geliştirdiği yapay zeka ile fiyatları önceden tahmin ettiğini iddia ederek toplam 2,5 milyar dolardan fazla para topladı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 636.871,05 TL 16,73%
ethereum
Ethereum (ETH) 52.168,98 TL 15,25%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.141,23 TL 14,23%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,15%
solana
Solana (SOL) 2.525,35 TL 19,48%
cardano
Cardano (ADA) 17,48 TL 21,55%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,40 TL 0,39%
xrp
XRP (XRP) 9,64 TL 26,71%
polkadot
Polkadot (DOT) 368,78 TL 23,80%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) 1.222,93 TL 16,51%
Bağlantıyı kopyala