bitcoinBTC/TRY
1.584.936,58 TL 1,29%
ethereumETH/TRY
91.362,84 TL 2,12%
tetherUSDT/TRY
31,05 TL 0,46%
bnbBNB/TRY
11.685,55 TL 2,35%
solanaSOL/TRY
3.142,83 TL 3,00%
xrpXRP/TRY
16,73 TL 2,32%
staked-etherSTETH/TRY
91.309,07 TL 2,07%
usd-coinUSDC/TRY
31,05 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
18,32 TL 1,23%
avalanche-2AVAX/TRY
1.128,52 TL 3,08%

Paylaş

ABD Hazinesi yetkilisi, kripto sektörünü düzenlemek için daha fazla yetki istedi

wally

ABD Hazine Bakanlığı’nın üst düzey yetkililerinden Wally Adeyemo, Kongre’den kripto sektöründeki kötü aktörlerin peşine düşmek için daha fazla yetki talebinde bulundu.

Adeyemo, Kongre’ye yeni yaptırım araçları ile ilgili olarak çeşitli tavsiyelerde bulunduğunu söyledi.

“Kongre’yi, yalnızca bir şirketi ABD mali sisteminden kesmekle kalmayıp, aynı zamanda yaptırıma tabi kuruluşlarla iş yapmaya devam eden herhangi bir şirketi ABD mali sisteminden kopma tehlikesiyle karşı karşıya bırakacak bir yaptırım rejimi meydana getirmeye çağırıyoruz.”

Adeyemo ayrıca, Hamas gibi grupların dijital varlık ekosistemi içinde güvenli bir sığınak bulamamaları için ellerinden gelen her şeyi yapmaları gerektiğini vurguladı.

Kripto paraların terör finansmanında kullanımı, ABD’deki en önemli gündem maddelerinden bir tanesi. Birçok Temsilci, konuyla ilgili olarak çeşitli mektuplar kaleme aldı. Özellikle Binance ve Tether, eleştirilerin gündeminde yer aldı.

Adeyemo, dolar destekli stablecoin sağlayıcılarının ABD kurallarına uymadan doları kullanamaması gerektiğinin altını çizdi.

Adeyemo, Binance’i sert sözlerle eleştirerek şunları söyledi:

“Binance, birkaç yıl boyunca çocukların cinsel istismarı, yasa dışı uyuşturucu kaçakçılığı ve terörizm faillerinin 100.000’den fazla işlemine izin verdi. Bu işlemleri, Hamas, El Kaide ve IŞİD gibi gruplar gerçekleştirdi.”

Adeyemo’nun yorumları, ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance ile 4,3 milyar dolarlık anlaşma yapmasından kısa bir süre sonra geldi. Anlaşma sonucu Changpeng Zhao, Binance CEO’luğundan ayrıldığını açıkladı.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala