ABD Hazinesi Dijital Varlıkların Riski için Halka Danışıyor

ABD Hazinesi Dijital Varliklarin Riski icin Halka Danisiyor

Küresel kripto para düzenlemeleri üzerindeki baskı hızla artıyor. Bir taraftan ABD’nin düzenleyicileri yeni çalışmalarını açıklarken diğer taraftan diğer ülkelerin düzenleyicilerinde farklı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Doğal olarak bu durum bir düzenleyici arbitrajı endişesini körüklüyor. Bu konuda halkı karşısına almak istemeyen düzenleyiciler ise adım atmadan halka danışmayı tercih ediyor. Son olarak ABD Hazinesi bu kez de “dijital varlıkların sorumlu gelişimi” başlıklı bir anketi vatandaşlarına açtı.

ABD Hazinesi Dijital Varliklarin Riski icin Halka Danisiyor 2

ABD Hazinesi Dijital Varlıkların Riski Konusunda Kamuoyu Yorumu İstiyor

ABD Hazine Bakanlığı kısa bir süre önce “dijital varlıkların sorumlu gelişimi” için kamuoyunun yorumunu talep etti. Hazine yaptığı duyuruda, “Hazine, halkın ortaya çıkan riskler hakkındaki görüşünü ve ABD hükümeti ile Hazine Bakanlığı’nın riskleri azaltmak için hangi adımları atması gerektiğini anlamak için halktan yorum talep ediyor” dedi.

Bununla birlikte düzenleyici, kamuoyundan yasa dışı finansman riskleri, kara para aklamayla mücadele ve denetimi ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) gibi konularda soruları yanıtlamasını istiyor. 

Benzer bir talep Fed tarafından CBDC‘ler için yapılmış ve cevapların büyük bir çoğunluğu CBDC’lere karşı olumsuz yaklaşmıştı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
376.081,95 TL 0,16%
ethereumETH/TRY
25.391,80 TL 0,83%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,19%
bnbBNB/TRY
5.481,02 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,57 TL 0,18%
xrpXRP/TRY
9,27 TL 1,27%
binance-usdBUSD/TRY
18,53 TL 0,31%
cardanoADA/TRY
8,06 TL 0,05%
solanaSOL/TRY
635,44 TL 0,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,22 TL 0,90%
Bağlantıyı kopyala