ABD Hazine Bakanlığı Yetkilisi Stablecoin Hakkında Konuştu

ABD Hazine Bakani Liang Stablecoinler Hakkinda Konuştu

Kripto para, stablecoin ve CBDC gibi kavramlar küresel olarak ülkelerin düzenleyicilerinin odak noktası olmuş durumda. Bu alanda birçok ülke aktif olarak çalışmalarını yürütüyor. Son olarak ABD Hazine Bakanlığı Müsteşarı Nellie Liang ise stablecoin’ler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Liang, teknoloji şirketlerinin kendi veya fiat para birimlerine sabitlenmiş stablecoin‘leri piyasaya sürmemeleri gerektiğini söyledi.

abd senatosu bankacilik komitesi stablecoinleri konusacak 2

ABD Hazine Bakanlığı Yetkilisi Stablecoin’lerin Denetlenmesi Gerektiğini Vurguladı

ABD Hazine Bakanlığı Müsteşarı Nellie Liang, Finansal Piyasalar Çalışma Grubu’nun stablecoin’ler hakkındaki raporuyla ilgili sanal bir duruşma sırasında, milletvekillerine “Ödeme aracı olarak stabilcoinlerin bir teknoloji firması tarafından verilmemesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Ek olarak Liang, Kongre’nin kriptonun hızla büyüyen kullanımına odaklanan yasaları hayata geçirmesinin için “acil” bir ihtiyaç olduğunu belirtti.

Liang, duruşmadan önceki bir röportajda, “Bu, bu pazarın hızlı büyümesi göz önüne alındığında acil bir konu” dedi. Liang bu varlıkların piyasa değerinin 2020’nin başında kabaca 5 milyar dolardan 175 milyar dolara yükseldiğini de ekledi.

Son olarak Meta’nın (Facebook) kısa bir süre önce kendi stablecoin projesinin (DIEM) iptal ediliğini hatırlatalım.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.242,85 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
33.578,71 TL 0,27%
tetherUSDT/TRY
19,13 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
6.203,57 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
8,79 TL 2,45%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 1,70%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,51%
staked-etherSTETH/TRY
33.365,34 TL 0,21%
matic-networkMATIC/TRY
20,77 TL 1,36%
Bağlantıyı kopyala