ABD Hazine Bakanı Yellen’den Nakit Sıkıntısı Açıklaması

abd hazine bakani yellenden nakit sikintisi aciklamasi

Amerika Birleşik Devletleri’nde ekonomik kriz derinleşmeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Janet Yellen, gün içindeki Kongre açıklamasında ABD hükümetinin nakit sıkıntısı hakkında açıklamalarda bulundu.

Yellen, ABD’nin Nakit Sıkıntısı Yaşayabileceği Söylemini Yineledi

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Janet Yellen, gün içinde Kongre’ye yaptığı açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri’nin 1 Haziran gibi erken bir tarihte borçlarını ödeyemeyebileceğini bir kez daha teyit etti. Yellen açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Elimize ulaşan bilgiler ışığında, Kongre’nin Haziran başına kadar borç limitini yükseltmek ya da askıya almak için harekete geçmemesi durumunda, Amerika Birleşik Devletleri Hazinesi’nin hükümetin tüm yükümlülüklerini yerine getiremeyeceğini tahmin ettiğimizi belirtmek istiyorum.

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Janet Yellen’in bu açıklaması, Beyaz Saray ve kongre liderlerinin Salı günü bir araya gelerek borç tavanının yükseltilmesinin Kongre’den geçmesi karşılığında olası harcama kesintileri üzerinde müzakerelere devam etmeye hazırlandıkları sırada geldi.

abd hazine bakani yellenden nakit sikintisi aciklamasi 2

Son olarak Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz hafta sonu, ABD’nin olası bir temerrüde düşmesinin oluşturacağı ekonomik olumsuzluklardan kaçınmak amacıyla borç limitinin yükseltilmesi ya da askıya alınması için Cumhuriyetçilerle bir anlaşmaya varılması konusunda iyimser açıklamalarda bulunmuştu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
556.118,76 TL 0,35%
ethereumETH/TRY
38.066,56 TL 0,22%
tetherUSDT/TRY
19,99 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.251,59 TL 0,57%
usd-coinUSDC/TRY
19,99 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
10,10 TL 5,35%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,57%
staked-etherSTETH/TRY
38.028,77 TL 0,25%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 0,90%
matic-networkMATIC/TRY
18,12 TL 2,45%
Bağlantıyı kopyala