ABD Hazine Bakanı Yellen, ABD’nin Temerrüt Riskini Yineledi

abd hazine bakani yellen abdnin temerrut riskini yineledi

Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin borç tavanı riski devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Janet L. Yellen, gün içinde ABD’nin temerrüt riski hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Yellen, ABD’nin Nakit Krizi Riski Uyarısını Tekrarladı

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Janet L. Yellen, gün içinde yaptığı açıklamada Amerika Birleşik Devletleri’nin 1 Haziran 2023 tarihinden itibaren ödemeleri yapamayacak duruma gelebileceğini yineleyerek, Beyaz Saray ve Kongre liderleri üzerinde borç limitinin nasıl artırılacağı konusunda müzakere yürüttükleri için baskı oluşturmaya devam etti.

abd hazine bakani yellen abdnin temerrut riskini yineledi 2

Kongre’ye yapılan uyarı, ABD Başkanı Joe Biden ve Meclis Başkanı Kevin McCarthy’nin Pazartesi günü öğleden sonra Beyaz Saray’da bir araya gelerek çıkmazı çözmeye çalışacakları sırada geldi. Biden ve McCarthy’nin temsilcileri geçtiğimiz hafta boyunca federal harcamaları sınırlayacak ve 31.4 trilyon dolarlık borçlanma limitini yükseltirken açığı azaltacak bir plan tasarlamak için görüşmelerde bulundu.

Janet L. Yellen, geçtiğimiz günlerde pek çok kez benzer söylemlerde bulunmuştu. Yellen son açıklamasında, ülkenin mali durumunun istikrarsız bir durumda olduğunu da tekrar etti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
546.140,59 TL 3,34%
ethereumETH/TRY
37.599,22 TL 2,66%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
6.181,48 TL 2,34%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
10,32 TL 1,75%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 2,25%
staked-etherSTETH/TRY
37.585,12 TL 2,49%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 2,71%
matic-networkMATIC/TRY
17,89 TL 3,04%
Bağlantıyı kopyala