ABD Genel Hizmetler İdaresi’den Bitcoin Açık Artırması

abd genel hizmetler idaresiden bitcoin acik artirmasi 2

ABD Genel Hizmetler İdaresi yaptığı açıklamada, bu hafta, Bitcoin (BTC) müzayedesi düzenleyeceğini açıkladı. Salı sabahı başlayacak açık artırmanın Perşembe günü tamamlanması bekleniyor. Haberimizin yazımı itibarıyla yaklaşık 311.000 dolar değerinde toplam 4.94 BTC içeren beş lot açık artırmaya çıkarılacak. 

Federal Müzayede Servisi bölgesel komisyon üyesi Thomas Meiron konuyla alakalı yaptığı açıklamada, “Bu lotlar kripto topluluğuna harika bir giriş niteliğinde ve GSA bunları açık artırmaya sunmaktan memnuniyet duyuyor” dedi. 

abd genel hizmetler idaresiden bitcoin acik artirmasi3 1

ABD Genel Hizmetler İdaresi Bitcoin Açık Artırması Düzenliyor

GSA, yılın başından bu yana, öncelikle Bitcoin lotlarına odaklanan birkaç kripto para birimi açık artırması gerçekleştirmişti. Bu yaz, ajans ayrıca daha önce bildirildiği gibi yaklaşık 150 Litecoin’i açık artırmaya çıkarmıştı.

Benzeri bir açık artırmayı bugün sizlerle paylaşmıştık. Almanya’nın eyaletlerinden biri olan Kuzey Ren-Vestfalya’da binlerce euro değerindeki Bitcoin’ler açık artırmaya çıkarılmış ve bu olay büyük ilgi toplamıştı. Sonuç olarak, başlangıç fiyatından gerçek fiyatını aşıncaya kadar yükselmişti. 

Haberimizin yazımı itibarıyla Bitcoin (BTC) CoinMarketCap verilerine göre 63.104 dolardan işlem görüyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 724.936,08 TL 5,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 56.985,26 TL 6,88%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.018,92 TL 4,49%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,08%
solana
Solana (SOL) 2.893,32 TL 10,78%
cardano
Cardano (ADA) 21,25 TL 7,64%
xrp
XRP (XRP) 12,60 TL 4,90%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,08%
polkadot
Polkadot (DOT) 457,67 TL 5,93%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,70 TL 5,00%
Bağlantıyı kopyala