Anasayfa Blockchain ABD Enerji Bakanlığı Blockchain için 4.8 Milyon Dolar Fon Sağlayacak

ABD Enerji Bakanlığı Blockchain için 4.8 Milyon Dolar Fon Sağlayacak

Ülkelerin her geçen gün Blockchain teknolojisini kullanma konusunda önemli adımlar attıklarına tanık oluyoruz. ABD ve ülkenin Enerji Bakanlığı bu yönde bir adım attı...

0
ABD Enerji Bakanlığı Blockchain

ABD Enerji Bakanlığı (DOE), Blockchain dahil olmak üzere birçok teknolojinin araştırılması için 4.8 milyar dolar fon sağlandığını duyurdu. Fon, Bakanlığa bağlı olan Fosil Enerji Ofisi tarafından açıklandı. Fonlamaya uygun projeler arasında, fosil güç üretme sensörlerinden verileri korumak için Blockchain, eşler arası [P2P] internet protokolleri gibi yeni gelişen teknolojiler yer alıyor.

Geliştirilen sistemler, sensörlere ve fosil bazlı enerji üretim sistemleri için dağıtılmış sensör ağları içindeki diğer tanımlanmamış bilgi akışlarına ait verilerin güvenli bir şekilde işlenmesi için kullanılacak. DOE, fon tahsisini almak için en fazla 12 projenin seçilmesini bekliyor.

Birçok Ülke Enerjide Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Hazırlanıyor

ABD’nin enerjide Blockchain teknolojisine verdiği önemi İspanya’nın yenilenebilir enerji şirketi Acciona Energía’da gösteriyor. Dünyanın en büyük yenilenebilir enerji operatörlerinden biri olarak kabul edilen Acciona Energía, elektrik üretimini izlemek için Blockchain teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor. Bunlara ek olarak Güney Kore, ülkenin en kalabalık ikinci şehri olan Bausan’da bir Blockchain etkin sanal santral kurmak için yaklaşık 3.5 milyon dolar harcayacak. Tesisin, enerji üretimini optimize etmek için birden fazla enerji kaynağının boş kapasitelerini entegre etmesi amaçlanıyor.