ABD Başkanı Kriptoyu Hedef Aldı

abd baskani kriptoyu hedef aldi

Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto konusu tartışılmaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, yaptığı açıklamada kriptoyu hedef aldı.

ABD Başkanı Biden, Kripto Hakkında Açıklama Yaptı

G7 ülkeleri zirvesinde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, geziye çıkmadan önce dört kongre lideriyle de görüştüğünü ve ilerlemenin tek yolunun iki partili bir anlaşma olduğu noktasında anlaşmaya vardıklarını ifade etti. Biden, Cumhuriyetçilerin önerdiği şeyin kabul edilemez olduğunu söyledi. Kripto hakkında açıklama yapan Joe Biden, açıklamasında kriptoyu hedef aldı.

abd baskani kriptoyu hedef aldi 2

Biden açıklamasında bir milyon Amerikalı için gıda yardımını riske atarken zengin vergi dolandırıcılarını ve kripto tüccarlarını koruyan bir borç anlaşmasını kabul etmeyeceğini dile getirdi. Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin borç tavanı konusunda bir anlaşmaya varmak ya da temerrüde düşmek için 1 Haziran 2023 tarihine kadar süresi bulunuyor.

Daha önce Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Janet Yellen, hükümetin bir anlaşmaya varamaması halinde bunun ABD ve küresel ekonomide bir felaket dalgasına yol açacağı uyarısında bulunmuştu. ABD’nin borcunu ödeyememesinin etkilerinden bazıları milyonlarca iş kaybı, emeklilik ödemelerinde gecikme ve Amerika Birleşik Devletleri borsalarının çökmesi gibi olumsuz durumlar yaşanacaktı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
618.864,87 TL 0,45%
ethereumETH/TRY
43.060,51 TL 0,54%
tetherUSDT/TRY
23,32 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.107,10 TL 0,00%
usd-coinUSDC/TRY
23,30 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
12,27 TL 1,13%
staked-etherSTETH/TRY
43.028,82 TL 0,58%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 0,29%
dogecoinDOGE/TRY
1,59 TL 0,36%
solanaSOL/TRY
439,92 TL 0,23%
Bağlantıyı kopyala