ABD Başkan Adayı Vivek Ramaswamy’den Bitcoin Hamlesi

abd baskan adayi vivek ramaswamyden bitcoin hamlesi

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşan başkanlık seçimleri öncesinde ABD Başkanlığı için adaylar netleşmeye başladı. Amerika Birleşik Devletleri Başkan Adayı Vivek Ramaswamy, kampanya bağışları için Bitcoin hamlesi yaptı.

Vivek Ramaswamy, Bitcoin Bağışlarını Kabul Edecek

Vivek Ramaswamy, Amerika Birleşik Devletleri’nde 2024 yılında yapılacak olan başkanlık seçimleri için Bitcoin bağışlarını kabul edeceğini açıkladı. Vivek Ramaswamy, yaptığı bu açıklama ile Bitcoin bağışlarını kabul eden ikinci ABD Başkan adayı oldu. Robert F. Kennedy Jr, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, Bitcoin bağışlarını kabul eden ilk Amerika Birleşik Devletleri Başkanı adayı olmuştu. Vivek Ramaswamy açıklamasında, “2024 seçimlerini itibari para birimi üzerine bir referandum yapalım” ifadelerini kullandı.

abd baskan adayi vivek ramaswamyden bitcoin hamlesi 2

Vivek Ramaswamy, adaylık sürecinde toplayacağı Bitcoin bağışları için BitPay’in ödeme hizmetini tercih etti. Daha önce pek çok şirket BitPay aracılığı ile hizmet satışı için kripto para birimi ödemelerini desteklemeye başlamıştı. BitPay bu anlamda aralarında Bitcoin ve Ethereum’da olduğu pek çok kripto para birimi ile ödeme yapılmasını destekliyor.

Son olarak uygun ABD vatandaşları ve daimî ikamet edenler kampanya için federal gelir vergisi amaçları için hayırsever katkı olarak düşülemeyen 6.600 dolara kadar bağışta bulunabilirler. Bağışçılara bir NFT verilecek ve bağış sayfasında “Bağış yaptıktan sonra NFT’nizi almak için geri gelin” ifadesi bulunacak.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
553.988,66 TL 1,06%
ethereumETH/TRY
38.316,36 TL 0,66%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.271,78 TL 1,01%
usd-coinUSDC/TRY
20,64 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,40 TL 0,31%
staked-etherSTETH/TRY
38.320,28 TL 0,61%
cardanoADA/TRY
7,48 TL 3,43%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,10%
matic-networkMATIC/TRY
18,39 TL 0,15%
Bağlantıyı kopyala