bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,192.73 0.10%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,161.90 1.50%
bnb
BNB (BNB) $ 600.56 0.50%
solana
Solana (SOL) $ 153.88 0.00%
xrp
XRP (XRP) $ 0.548908 2.76%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.507694 0.06%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.157628 2.27%

ABD, Bankalara Stablecoin Kullanma İzni Verdi

abd bankalara stablecoin kullanma izni verdi

Amerika Birleşik Devletleri Para Birimi Kontrol Ofisi (OCC) dün stablecoinler ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada bankaların ödeme ve ödeme gibi diğer faaliyetleri için stablecoin kullanabileceği belirtildi.

OCC, yayımladığı yorumlayıcı mektupta, ulusal banka ve federal tasarruf derneklerinin INVN’lere (blokzinciri ağları) katılma ve stablecoin ile ödeme yapma konularına açıklık getirdi. Mektuba göre bankalar, blokzinciri ağlarına bir düğüm katılabilecek ve izin verilen ödeme faaliyetlerinde stablecoin kullanabilecek.

Mektupta bankalar, operasyonel uyumluluk sorunları ve dolandırıcılık riskleri hakkında uyarıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala