ABD Bankacılık Gözlemcisinden Kripto Açıklaması

abd bankacilik gozlemcisinden kripto aciklamasi

ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) Başkan Yardımcısı Michael Hsu, kripto para birimleri hakkında açıklama yaptı. Hsu açıklamasında, kripto para piyasasında yaşanan son durumların ihtiyatlı yaklaşımı güçlendirdiğini belirtti.

Yaşanan Son Kripto Olayları Kriptoya İhtiyatlı Yaklaşımı Artırıyor

Amerika Birleşik Devletleri Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) başkan yardımcısı Michael Hsu, kripto endüstrisinde yaşanan son olayların borç verenlerin dijital varlık piyasalarına sınırsız maruz kalmasına izin verme direncinin daha da güçlendirdiğini belirtti. ABD’nin en iyi bankacılık düzenleyicilerinden birisi olan Hsu’nun daha geniş finansal sistemi kripto endüstrisine açma konusundaki isteksizliği endüstrinin düzenlemeye doğru ilerlemesinde önemli bir engel oldu.

abd bankacilik gozlemcisinden kripto aciklamasi 2

Hsu, Para Birimi Denetleme Ofisi tarafından yayımlanan raporda dijital varlıkları borç verenler için tehlike oluşturabilecek bir alan olarak bir kez daha vurguladı. Hsu açıklamasında, “Bu alanda temkinli ve dikkatli bir yaklaşımı garanti eden bazı güvenlik açıkları ve riskler var.” ifadesini kullanarak, Para Birimi Denetleme Ofisi’nin TerraUSD’nin (UST) ani çöküşü de dahil olmak üzere kripto para endüstrisini yakından izlediğini belirtti. ABD Merkez Bankası başkanı da kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, kripto para piyasalarının ve stablecoinlerin yakından izlendiğini belirtmişti. Son olarak Hsu, bankacılara yeni kripto faaliyetlerine başlamadan önce kurumdan onay almalarını söyledi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
321.042,07 TL 0,04%
ethereumETH/TRY
17.621,60 TL 1,26%
tetherUSDT/TRY
16,78 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
16,78 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
3.638,90 TL 0,75%
binance-usdBUSD/TRY
16,78 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
5,31 TL 1,03%
cardanoADA/TRY
7,52 TL 0,38%
solanaSOL/TRY
549,10 TL 0,49%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,21%
Bağlantıyı kopyala