ABD Adalet Bakanlığı, FTX İle İlgili Robinhood Hisselerine El Koydu

abd adalet bakanligi ftx ile ilgili robinhood hisselerine el koydu 2

Kripto para borsası FTX’in kurucu ortağı olan Sam Bankman-Fried’in bir zamanlar satın aldığı Robinhood hisseleri ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. ABD Adalet Bakanlığı beklenen Robinhood hamlesini yaptı.

ABD Adalet Bakanlığı’ndan Robinhood Hamlesi

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, bir süredir konuşulan FTX ile ilgili Robinhood hisselerine dair beklenen adımı attı. FTX’in kurucu ortakları arasında yer alan Sam Bankman-Fried ve Gary Wang’in sahip olduğu ve 456 milyon dolar değerindeki Robinhood hisselerine ABD Adalet Bakanlığı tarafından el konuldu.

abd adalet bakanligi ftx ile ilgili robinhood hisselerine el koydu

Kısa bir süre önce ortaya çıkan son dosyalamaya göre, hisselerin kara para aklama veya dolandırıcılık ihlallerine karışan mülk anlamı taşıdığı için el konulduğu açıklandı.

Geçtiğimiz hafta bir Adalet Bakanlığı avukatı, FTX’e bağlı milyonlarca dolarlık Robinhood hissesine el konulacağını söylemişti. Sam Bankman-Fried ise bu hisselere ihtiyacının olduğunu belirterek hisselerle ilgili karşı bir dava açtı.

Son olarak, 55 milyonu aşan Robinhood hissesine sahip olan Emergent Fidelity Technologies’in yüzde 90’ı Sam Bankman-Fried’e ait. Geriye kalan yüzde 10 hisse ise Gary Wang’e ait.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.523,42 TL 2,38%
ethereumETH/TRY
29.622,13 TL 2,22%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,62%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,69%
bnbBNB/TRY
5.850,34 TL 0,50%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 2,00%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,06 TL 1,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 6,79%
matic-networkMATIC/TRY
20,54 TL 3,31%
Bağlantıyı kopyala